Prudnik24

Oddział ZUS-u do likwidacji? Burmistrz: nie zgadzam się

Oddział ZUS-u do likwidacji? Burmistrz: nie zgadzam się
Luty 04
14:57 2019

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak odniósł się do pogłosek, jakoby likwidacji i przeniesieniu do Nysy miał ulec prudnicki inspektorat ZUS-u. Burmistrz zapytuje najważniejsze osoby w państwie, czy są takie plany, a także oferuje – jeśli problemem miałby być brak odpowiedniej siedziby – gminną nieruchomość.

– Pismo z zapytaniem w tej sprawie skierowałem już do premiera Mateusza Morawieckiego, ministra pracy, wojewody Adriana Czubaka, posłów i senatorów z Opolszczyzny, a także europosłów – poinformował dziennikarzy burmistrz. Nadmienił, że jeżeli problemem dla ZUS-u miałaby być siedziba, to gmina zapewni budynek, w którym instytucja ta mogłaby się mieścić.

– Wobec tych pogłosek chcę podkreślić, że nie zgadzam się na takie stawianie sprawy. Jeżeli jesteśmy na pierwszym miejscu miast wykluczonych społecznie, a rząd próbuje przeciwdziałać wykluczaniu takich miast, jak Prudnik, to wyprowadzanie tego typu instytucji z Prudnika na pewno przyczyni się do dalszej marginalizacji naszego miasta. – podkreślał Zawiślak. Przyznał, że liczy na oddziaływanie roku wyborczego – roku cudów – jak go określił.

– Mamy przykład zakładu karnego, który stał się filią aresztu śledczego w Nysie. Mam nadzieję, że dalsze marginalizowanie Prudnika nie będzie miało miejsca – dodał Grzegorz Zawiślak, obiecując, że poinformuje opinię publiczną, jeżeli tylko otrzyma odpowiedź w tej sprawie .

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

 

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Facebook