Prudnik24

Mieszkanie Plus w Prudniku. Co dalej z programem?

Mieszkanie Plus w Prudniku. Co dalej z programem?
Luty 07
13:50 2019

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak poinformował, że władze gminy przeprowadzą ankietę, by wysondować, jakie jest zapotrzebowanie na mieszkania. W tym kontekście wspomniany został program Mieszkanie Plus oraz możliwe działania w zakresie funkcjonowania TBS-u.

– Komisja budownictwa spotkała się z ludźmi z agendy rządowej, która zajmuje się programem Mieszkanie Plus. W tej formie, w jakiej obecnie funkcjonuje ten program, jego zasady są korzystniejsze niż to, co funkcjonowało jeszcze niedawno. Przypomnę, że te gminy, które weszły do tego programu na samym początku jego powstania, dziś najchętniej z niego by wyszły, jak np. Nysa. – ocenił podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Grzegorz Zawiślak. – Formuła dziś oferowana jest dużo korzystniejsza, ponieważ zdejmuje jarzmo odpowiedzialności z gminy na ministerstwo.

Włodarz ocenił, że gmina musi rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

– Przygotowujemy ankiety, które dadzą odpowiedź na to, jaki jest poziom zainteresowania tym tematem w społeczeństwie. Dodatkowo planujemy rozwój w systemie TBS-u, wiec niezależnie od siebie te dwa tematy będą się pojawiały. Od wielu wielu lat w Prudniku nie powstał żaden budynek mieszkalny, a szkoda, bo takie zapotrzebowanie jest. – zakończył Zawiślak.

Jak się dowiedzieliśmy, na spotkaniu z radnymi była mowa o partnerstwie publiczno-prywatnym, gdzie jednym z partnerów prywatnych mógłby być dawne BGK Nieruchomości, a publicznym Gmina Prudnik lub TBS. Na pewno istotny będzie sposób finansowania inwestycji. Im większy bowiem udział finansowy gminy, tym większe możliwości kalkulacji czynszu najmu na niższym poziomie.

Gazeta Prudnik24 – numer 171

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook