Prudnik24

Słynna świetlica wróci do gminy?

Słynna świetlica wróci do gminy?
Luty 09
16:05 2019

Podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Jarosław Szóstka odniósł się do tematu świetlicy przy budynku klubowym LZS Dębowiec-Niemysłowice na stadionie przy ul. Włoskiej. A ta – przypomnijmy – od jesieni jest w rękach przedsiębiorcy prowadzącego siłownie. Rodzice ćwiczących w klubie dzieci chcieliby powrotu pomieszczenia na łono LZS-u.

Temat rozgrzał emocje podczas kampanii samorządowej, kiedy to decyzją poprzednich władz świetlica została przekazana przez gminę prywatnej firmie.

– Zgodnie z filozofią zarządzania gminą, chcę wspierać przedsiębiorców w rozwoju ich działalności. Czasem wymaga to zważenia różnych interesów i podjęcia niepopularnej decyzji. Jednak (…) klub dysponuje w dalszym ciągu zapleczem, szatniami, prysznicami, z których może bez ograniczeń korzystać. – komentował wówczas w rozmowie z naszą gazetą burmistrz Franciszek Fejdych. Rodzice i kibice odpowiedzieli burmistrzowi m.in. poprzez transparenty rozwieszane w trakcie meczów, zapowiadając, że nie poprą go w wyborach. Po objęciu funkcji przez Grzegorza Zawiślaka, ten obiecał starania o powrót pomieszczenia do klubu.

-Rozwiązania wprowadzone przez poprzednią ekipę rządzącą pana burmistrza Fejdycha wiążą nam ręce, ponieważ aneks do tej umowy nie pozwala jej wypowiedzieć. – ocenił wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, dodając, że gmina liczy na dobrą wolę przedsiębiorcy.

– Musimy tak działać, żeby obie płaszczyzny – i tą społeczną dotycząca rozwoju sportowego i tą związana z dobrem przedsiębiorcy, spróbować pogodzić. W tej sytuacji mamy dwa lub trzy wyjścia, ale chcemy, żeby doszło do deklarowanego z przedsiębiorcą spotkania i omówienia tematu. Gdybyśmy chcieli za wszelką cenę tę umowę wypowiedzieć, wiązałoby się to z kosztami dla gminy w postaci odszkodowania dla przedsiębiorcy. A on – całkiem słusznie – według mnie – czułby się pokrzywdzony – podsumował wiceburmistrz. Do tematu powrócimy.

Jarosław Wojdyło

Gazeta Prudnik24 – numer 165

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

Facebook