Prudnik24

Co z tym ZUS-em?

Co z tym ZUS-em?
Luty 26
20:04 2019

Najpierw burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak poinformował, że doszły do niego sygnały o planowanym zamknięciu oddziału ZUS w Prudniku. Rzecznik opolskiego ZUS-u zdementował tą wiadomość, tymczasem – jak poinformowano naszą redakcję – dyrektor ZUS miał powiadomić pracowników o ograniczeniu funkcjonowania inspektoratu wyłącznie do sali obsługi klienta.

Przypomnijmy, że burmistrz przeciwstawił się możliwości likwidacji ZUS-u, wyrażając opinię, że byłby to kolejny krok do marginalizacji miasta.

– Nie potwierdzamy pogłosek o likwidacji prudnickiego Inspektoratu ZUS. Rozważamy zmianę lokalizacji jednostki ZUS, jednak usytuowanej w Prudniku. – mówił wówczas Sebastian Szczurek. Rzecznika opolskiego ZUS-u zapytaliśmy jak odniesie się do informacji, jaka dotarła do naszej redakcji.

– Potwierdzam, że 14 lutego Pan Antoni Malak, dyrektor opolskiego Oddziału ZUS w Opolu spotkał się z Panem Grzegorzem Zawiślakiem, burmistrzem Prudnika oraz załogą prudnickiego Inspektoratu ZUS. Spotkanie z szefem gminy miało służyć zdementowaniu pogłosek o likwidacji placówki ZUS w Prudniku. Dyrektor Oddziału ZUS w Opolu przekazał pracownikom placówki informacje o krokach zmierzających do zadośćuczynienia standardom w kwestiach lokalowych oraz infrastrukturalnych. Nasza instytucja jako podmiot administracji publicznej musi sprostać wymaganiom lokalowym, teleinformatycznym, z dziedziny BHP i innym. Stąd, nie można wykluczyć, że w przyszłości nie zmieni się lokalizacja prudnickiej placówki, jednak co oczywiste w obrębie miasta. Trudno też kategorycznie założyć, że nie zmieni się profil i zakres usług świadczonych w prudnickim Inspektoracie. Nie ma takiego zamysłu, aby w najbliższym czasie – poza ewentualnym remontem bądź zmianą lokalizacji siedziby – likwidować Inspektorat ZUS w Prudniku. Nie zmienia się tym samym stan zatrudnienia i katalog zadań powierzonych do realizacji pracownikom w prudnickim Inspektoracie – przekazał nam Sebastian Szczurek.

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

 

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Facebook