Prudnik24

Tu będzie dom dziecka

Tu będzie dom dziecka
Marzec 02
18:24 2019

W Mochowie w gminie Głogówek powstaje dom dziecka. Zamieszka w nim czternaścioro dzieci.

Inwestorem jest powiat prudnicki, który na ten cel zaadoptował dom jednorodzinny. Powiat kupił go za 460 tysięcy zł. Jak zapowiada prudnickie starostwo, do końca czerwca ma zostać przygotowanych siedem dwuosobowych pokoi. Starosta prudnicki Radosław Roszkowski mówi, że koszt przedsięwzięcia to 400 tysięcy zł.

– Jest to domek jednorodzinny położony na pięknej działce przylegającej do lasu. Tworzy to świetne warunki dla pobytu dzieci w pieczy zastępczej. Na ten cel zamierzamy też pozyskać drugi budynek w drodze zakupu od osoby prywatnej, bądź adaptujemy część dotychczas użytkowanego przez nas dużego obiektu domu dziecka. – powiedział nam szef powiatu.

Przypomnijmy, że powiat prudnicki chciał już wcześniej wybudować dom dziecka i miał na ten cel przygotowane milion zł. Przetarg ostatecznie unieważniono, gdyż firmy budowlane chciały za wykonanie tego zadania znacznie więcej pieniędzy.

Jak już niegdyś informowaliśmy, w wyniku zapisów ustawy, do 2021 roku powiaty muszą zreorganizować podległe im domy dziecka, w których przebywa powyżej 14 podopiecznych. Powiatowy dom dziecka usytuowany w Głogówku oferuje 28 miejsc dla nieletnich. Fot. Dom dziecka w Głogówku

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

 

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Facebook