Prudnik24

Znane formaty i dwie nowości – rusza wiosenna ramówka TVP3 Opole

Znane formaty i dwie nowości – rusza wiosenna ramówka TVP3 Opole
Marzec 04
20:40 2019

Wczoraj odbyła się prezentacja nowej wiosennej ramówki TVP3 Opole. Do znanych i lubianych przez widzów formatów dojdą dwie nowości.- Ta wiosenna ramówka to będzie absolutny rekord, jeśli chodzi o wskaźnik produkcji. – ocenia dyrektor TVP3 Opole i redaktor naczelny Mateusz Magdziarz.

Oferta programowa publicznego nadawcy na Opolszczyźnie to blisko 20 pozycji. Wiele z nich stanowią produkcje na żywo. M.in. aż 5 wydań Kuriera Opolskiego dziennie od poniedziałku do piątku i po 2 dziennie w soboty i niedziele. Jak zapowiada Łukasz Strząbała, sekretarz programowy TVP3 Opole, pierwszy z serwisów informacyjnych będzie nadawany już o 7:30. Poranne pasmo to również lubiane przez widzów „O!polskie o poranku”, prognoza pogody a także „Rozmowa na dzień dobry”.

Do oferty teelwizji powraca też inny format, który wcześniej zapewnił sobie dużą popularności. To „O!polskie na żywo”, prowadzony przez Annę Święcicką i Jakuba Biela.

– Ten program to solidna porcja pozytywnej energii. Godzinna realizacja na żywo, w plenerze, owszem jest wymagająca ale daje też dużo satysfakcji – podkreślał wczoraj dziennikarz.

Pierwsza z nowości to autorski program Tomasz Gduli – „EUROwizje”, który zajmie się omówieniem tematyki europejskiej, głównie dotyczącej funkcjonowania Unii. Inna nowość – program „#OdZakrystii” Tomasza Ciecierskiego służył będzie przyjrzeniu się tematyce kościelnej. Autor będzie rozmawiał min. z księżmi – Markiem Lisem, Waldemarem Klingerem i Mateuszem Buczmą.

Inne ze znanych już propozycji programowych to: „Sport Opolski” i „Sport Opolski Extra”, „Strefa Kultury”, „Oblicza Wiary”, „Za kierownicą”, „Agrokurier”, „Studencki Kwadrans”, „W centrum uwagi”, Z brzytwą na gardle”, „Rozmowa dnia”, „Zakładka”, „Ludzie.Sprawy. Historie”. Dodatkowo w każdą niedzielę o 9:00 TVP3 Opole transmituje Mszę Świętą.

– Dzisiaj ośrodek wchodzi na poziom produkcji, który jest tak wyśrubowany – to znaczy tak bardzo wykorzystujemy potencjał ludzki i sprzętowy – że gdyby ktoś przyszedł dziś do nas z gotową propozycją programową i pieniędzmi na jej realizację, to pewne trzeba by było jakiś czas zaczekać. Wszystkie ręce są na pokładzie, wszystkie grafiki są pełne 99%, a nawet, jak czasami żartują kierowniczki na 110%. Ta wiosenna ramówka to będzie absolutny rekord, jeśli chodzi o wskaźnik produkcji. W ciągu trzech lat podwoiliśmy go, ogromna w tym zasługa zespołu, dobrej koordynacji. Nie boimy się wyzwań, takich jakich realizacje kulturalne czy transmisje sportowe. W tym roku miała miejsce zagraniczna transmisja sportowa, co dotychczas było tabu. Jest w Polsce 16 ośrodków regionalnych, kiedyś byliśmy w ogonie, dziś plasujemy się w mocnej połówce – ocenił podczas gali dyrektor TVP3 Opole i redaktor naczelny Mateusz Magdziarz. Przybyli na nią liczni goście – m.in. poseł Antoni Duda, czy burmistrzowie Namysłowa i Krapkowic.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 171

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook