Prudnik24

Ponad 450 tysięcy zł. na posiłki dla ubogich

Ponad 450 tysięcy zł. na posiłki dla ubogich
Marzec 05
19:35 2019

Wczoraj wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka podpisał umowę na realizację programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” w latach 2019 – 2023. Wraz z gminą Prudnik przystąpiło do niego dziewięć gmin z terenu województwa opolskiego.

Ideą programu, do którego przystąpiła gmina Prudnik jest zapewnienie posiłku dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i osobom potrzebującym, m.in. osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach. Podpisanie stosownych dokumentów z wicewojewodą Violettą Porowską miało miejsce w Łubnianach. W ramach tego programu prudnicki magistrat otrzyma 456 tysięcy złotych.

– Pieniądze te przeznaczymy na posiłki dla dzieci poniżej siódmego roku życia, a także dla osób samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych. Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej przeprowadził odpowiedni audyt i określiliśmy te nasze potrzeby. Po dzisiejszej rozmowie z wojewodą nie wykluczamy, że być może będziemy też zgłaszać akces do budowy oraz przystosowania stołówek szkolnych. – komentuje wiceburmistrz Jarosław Szóstka.

Na realizację programu na Opolszczyźnie rząd przeznaczy 13 milionów złotych. Może on objać 23 tysiące osób.

(j)

Gazeta Prudnik24 – numer 162

Reklama

Reklama

 

 

 

Reklamy

Facebook