Prudnik24

Głogówek: nowy skarbnik po 3 miesiącach

Głogówek: nowy skarbnik po 3 miesiącach
Marzec 16
14:33 2019

Tylko 3 miesiące pełnił funkcję skarbnika gminy Głogówek Rafał Duszewski. W wyniku głosowania radnych na marcowej sesji odwołano go ze sprawowanej funkcji, by za chwilę powołać na stanowisko Alinę Janik.

Nikt nie podał przyczyny odwołania Duszewskiego, podkreślano natomiast, że nowa skarbnik posiada gruntowne wykształcenie ekonomiczne. Burmistrz Piotr Bujak mówił m.in., że Janik wiele lat pracowała w sektorze finansów publicznych, jako przykład podając jej pracę w Urzędzie Miejskim Kędzierzyna-Koźla, także na funkcji skarbnika. Szef gminy tłumaczył, że nowa skarbnik spełnia wszystkie wymogi formalne określone w ustawach.

Radni jednogłośnie poparli kandydaturę Janik i 14 głosami „za” wybrali na skarbnika. Ta podkreślała, że całą swoją karierę związała z finansami, m.in. jeszcze niedawno była zastępcą jednego z dyrektorów w administracji państwowej.

– Tam zarządzałam zdecydowanie większym, bo miliardowym budżetem. Tu jest on znacznie mniejszy, ale bardziej rozbudowany i złożony – opisywała Alicja Janik.

– Decyzja dotycząca powołania i odwołania skarbnika zapada poprzez podjęcie stosownej uchwały poprzez radę miejską. O to też wnioskowałem podczas nadzwyczajnej sesji. Przypomnę w tym miejscu, że zastałem gminę bez skarbnika, i jakiejkolwiek osoby upoważnionej do podpisywania dokumentów finansowych. Dotychczasowy skarbnik wywiązał się ze swojego zadania dobrze, pomógł nam przeprowadzić gminę przez niezwykle intensywny okres końca roku, za co jestem mu wdzięczny. – wyjaśnia naszej gazecie burmistrz Głogówka Piotr Bujak. – Długofalową współpracę widzę jednak z panią Aliną Janik, która gwarantuje naszej gminie nie tylko potrzebne doświadczenie i umiejętności zarządcze, ale także większy wkład w działania strategiczne. – dodaje.

(j)

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

 

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Facebook