Prudnik24

Opolski PKS rusza z przewozami do Prudnika

Opolski PKS rusza z przewozami do Prudnika
Marzec 25
19:04 2019

Na linii Prudnik – Opole pojawił się nowy przewoźnik. To efekt zapowiedzi odejścia z obsługi komunikacyjnej przez Arrivę. Opolski PKS wykonuje na tej trasie codziennie osiemnaście kursów.

– Obecne rozkłady jazdy połączeń autobusowych na trasie Opole – Prudnik obowiązywać będą do końca czerwca – zapowiada Przemysław Nijakowski, prezes Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

Z kolei od 1 kwietnia pojawią się następne kursy łączące Opole z Prudnikiem – przez Moszną i Strzeleczki.

– Szykujemy się, żeby od 1 września ruszyć z całkiem nowymi liniami. W związku z tym na tę chwilę rozmawiamy głównie z samorządami powiatu prudnickiego. Staramy się ustalić satysfakcjonujące nas rozwiązania, żeby gminy były zadowolone i my, jako przewoźnik mieli z tego korzyści. – wyjaśniał dla „Radia Opole” Nijakowski.

Przypomnijmy, że od 1 lipca powiat prudnicki nie będzie obsługiwany przez autobusy Arrivy. Wtedy to właśnie Opolskie PKS chce wprowadzić nowy rozkład jazdy.

(m)

1 komentarz

  1. Asia
    Asia Kwiecień 02, 14:43

    Może pojawi się w końcu autobus „studencki” do Opola. Z Głuchołaz i Prudnika dojeżdża na zajęcia całkiem spora ilość uczniów i studentów. Autobus powinien zatrzymywać się tylko w kilku miejscach- tak jak te, które dowożą pracowników. Zachęci to młodych do powrotu do Prudnika, bo dojazd będzie mniej uciążliwy niż normalnym kursowym autobusem.

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 161

Reklama

Reklama

 

 

Reklamy

Facebook