Prudnik24

Prace w parku idą pełną parą

Prace w parku idą pełną parą
Maj 10
12:23 2019

Prudniczanie obserwują kolejne prace w prudnickim parku. Niektórzy dzwonią do naszej redakcji, pytając m.in. o to, czy w planie jest montaż dodatkowego oświetlenia. Potwierdzamy.

Przypomnijmy, że obecne prace to część dużego projektu ograniczenia antropopresji, w ramach którego stworzono m.in. drogę rowerową do Prudnika-Lasu, budowę alejek i oświetlenia w tej części okolic Prudnika, czy ścieżkę spacerową wokół stawu przy ul. Poniatowskiego. Innym obszarem działania był właśnie prudnicki park.

Gmina Prudnik informuje na swojej stronie internetowej, że jednym z najważniejszym zadań jest doświetlenie pewnych obszarów parku, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo przebywających tam późną porą spacerowiczów. Ale to nie koniec inwestycji. Planuje się także remont budynku przy kortach tenisowych wraz z ogrodzeniem, remont alejek asfaltowych, utwardzenie placu przy altance nawierzchnią mineralną, zacienienia placu zabaw, doposażenie miejsc do ćwiczeń odpowiednich dla osób niepełnosprawnych, nasadzenia zieleni, a także – w części sportowej – budowę dwóch boisk do gry w bule.

2 komentarze

 1. mystaman
  mystaman Maj 11, 06:48

  Fajnie fajnie idzie to wszystko do przodu … ale nadal twierdzę, ze przydałby się stół z betonu do ping-ponga! gdzieś w parku albo na osiedlu na kompleksie sportowym! DODATKOWO DZIECI ROZJEŻDŻAJĄ BOISKA ROWERAMI BO NIE MAJA GDZIE JEŹDZIĆ! ZRÓBCIE W KOŃCU JAKIEGOŚ ŚLIMAKA JAK ZA CZASÓW PRL W PARKU ALE NOWOCZESNEGO ŚLIMAKA w charakterze „PUMPTRACK”

  Reply to this comment
 2. Ania
  Ania Maj 10, 17:06

  No nie wiem, czy prace idą pełną parą? Od jakiegoś miesiąca nic w tej kwestii się nie dzieje, pracę zostały zawieszone.

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 161

Reklama

Reklama

 

 

Reklamy

Facebook