Prudnik24

Powiat w czołówce rankingu. Doceniono działania na rzecz klubów piłkarskich

Powiat w czołówce rankingu. Doceniono działania na rzecz klubów piłkarskich
28 maja
18:21 2019

Powiat prudnicki znalazł się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych w swojej kategorii samorządów w premierowym rankingu „SAMORZĄDY PRZYJAZNE KLUBOM PIŁKARSKIM”, opracowanym na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA”.

To pierwszy tego typu ranking. Jego ideą jest porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich. Żeby możliwe było porównywanie jednostek, podzielono je na 6 kategorii. Zbadano oddzielnie województwa, powiaty, miasta na prawach powiatów, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie. Badanie objęło 2478 gmin, 314 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich. Opisanych zostało 5013 dotacji dla klubów piłkarskich. Przedstawiono wydatki JST na zadania realizowane przez kluby piłkarskie, środki finansowe otrzymane przez poszczególne kluby, wydatki samorządów na kluby piłkarskie w wydatkach ogólnych budżetów, wydatki na kluby piłkarskie w przeliczeniu na jednego mieszkańca, środki finansowe otrzymane przez kluby w klasach rozgrywkowych.

Zestawienie opracowali: Michał Czajkowski z firmy Statystyka Sportowa (pozyskanie i zgromadzenie danych) oraz Paweł Chmielowski z Agencji Analityki Sportowej Sport Analytics (standaryzacja i opracowanie).

Pełne wyniki rankingu zostaną ogłoszone podczas gali towarzyszącej konferencji „Edukacja Przyszłości”, która odbędzie się 21–22 maja 2019 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Jak czytamy na stronie powiatprudnicki.pl, władze powiatu od lat wspierają finansowo piłkarskie kluby sportowe ziemi prudnickiej, zarówno ich sekcje seniorskie, jak i młodzieżowe. Wsparcie obejmuje m.in. zakupy sprzętu i strojów, organizację zawodów sportowych oraz zgrupowań szkoleniowych.

W 2016 r. z inicjatywy starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego i trenera Piotra Rzehaka utworzony został kobiecy klub piłkarski – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Pogoń Prudnik (MUKS Pogoń Prudnik) – w którym uczennice i absolwentki prudnickich szkół mogą rozpoczynać i kontynuować swoją piłkarską przygodę.

Gazeta Prudnik24 – numer 188

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook