Prudnik24

Burmistrz zapowiada zmiany w spółkach. ZUK do reorganizacji

Burmistrz zapowiada zmiany w spółkach. ZUK do reorganizacji
Czerwiec 05
16:46 2019

Burmistrz Grzegorz Zawiślak zapowiada zmiany we wszystkich gminnych spółkach. Najmocniej wypowiada się jednak o działalności ZUK-u, który według włodarza „jest niewydolny”.

– Nie mówię, że sytuacja jest zła, ale nie jest też komfortowa, co jest związane z połączeniem Zakładu Usług Komunalnych z Zarządem Budynków Komunalnych (przeprowadzone w ubiegłym roku – przyp. red.). – tłumaczył szef gminy w wywiadzie dla „TV Pogranicza TV Prudnik”, zapowiadając działania mające na celu usprawnienie funkcjonowania ZUK-u. Grzegorz Zawiślak ocenia, że połączenie z ZBK-iem dało w efekcie milionową stratę, jaką spółka zanotowała w ubiegłym roku. – Podejmowanie teraz innych decyzji, niż te, które miały miejsce w poprzedniej kadencji przez poprzedniego burmistrza, skutkowałoby jeszcze większą dezorganizacją, więc musimy usprawnić połączenie tych dwóch zakładów, powodując, że ten jeden nowy podmiot będzie wydolny. – dodawał samorządowiec.

Przypomnijmy, że na zasadzie in -house ZUK wykonuje dla gminy wiele innych działań – dba nie tylko o gospodarkę komunalną, ale również zarządza nieruchomościami, a ostatnio obsługuje komunikację w gminie. Wszystkie te zadanie nie są dochodowe, dlatego burmistrzowi zależy na tym, by – jak powiedział – zakład bilansował się na zero. Do tematu powrócimy.

(m)

2 komentarze

 1. obi1kenobi
  obi1kenobi Czerwiec 07, 19:33

  Zgadzam się z przedmówcą,należy zrobić zamykane śmietniki gdyż w innym przypadku są one dostępne dla postronnych ludzi. Rozgrzebane śmieci to pół biedy, traktowanie śmietników jako szalet miejski oraz podrzucanie w nocy śmieci, to jest problem! Kto mieszka na Ratuszowej wie o czym mówię, śmietnik po ostatnim weekendzie przypominał Hiroszimę po wybuchu bomby i ten zapach moczu oraz kału. ZUK oraz miasto wiedzą o tym problemie niestety nie robią z tym NIC, policjanci przejeżdżając wieczorem oraz w nocy w pobliżu śmietnika nie reagują widząc pijących na ławkach małolatów a to Oni załatwiają swoje potrzeby w śmietniku. No cóż po co się zatrzymać gdyż można dostać w zęby lepiej udawać że się nie widzi. ZUK niech się skoncentruje na czystości w mieście!

  Reply to this comment
 2. chłop
  chłop Czerwiec 06, 06:29

  Przede wszystkim niech się ZUK zajmie śmiećmi a nie zarządzaniem czy komunikacją!!!!!!! Zamykane kosze na śmieci to paranoja …. NALEŻY POSTAWIĆ WIĘKSZE BUDKI I DO NICH DRZWI ZAMYKANE NA KLUCZ ALE NIE KOSZE !!! WTEDY NIE BĘDZIE GRZEBANIA PO KOSZACH PRZEZ BEZDOMNYCH I ROZWALANIA SMIECI!!! nalezy tez zwiększyć ilość koszy na segregowane odpady … bo np. jeden na niektórych ulicach to kpina !!!1

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Facebook