Prudnik24

Burmistrz zapowiada zmiany w spółkach. ZUK do reorganizacji

Burmistrz zapowiada zmiany w spółkach. ZUK do reorganizacji
05 czerwca
16:46 2019

Burmistrz Grzegorz Zawiślak zapowiada zmiany we wszystkich gminnych spółkach. Najmocniej wypowiada się jednak o działalności ZUK-u, który według włodarza „jest niewydolny”.

– Nie mówię, że sytuacja jest zła, ale nie jest też komfortowa, co jest związane z połączeniem Zakładu Usług Komunalnych z Zarządem Budynków Komunalnych (przeprowadzone w ubiegłym roku – przyp. red.). – tłumaczył szef gminy w wywiadzie dla „TV Pogranicza TV Prudnik”, zapowiadając działania mające na celu usprawnienie funkcjonowania ZUK-u. Grzegorz Zawiślak ocenia, że połączenie z ZBK-iem dało w efekcie milionową stratę, jaką spółka zanotowała w ubiegłym roku. – Podejmowanie teraz innych decyzji, niż te, które miały miejsce w poprzedniej kadencji przez poprzedniego burmistrza, skutkowałoby jeszcze większą dezorganizacją, więc musimy usprawnić połączenie tych dwóch zakładów, powodując, że ten jeden nowy podmiot będzie wydolny. – dodawał samorządowiec.

Przypomnijmy, że na zasadzie in -house ZUK wykonuje dla gminy wiele innych działań – dba nie tylko o gospodarkę komunalną, ale również zarządza nieruchomościami, a ostatnio obsługuje komunikację w gminie. Wszystkie te zadanie nie są dochodowe, dlatego burmistrzowi zależy na tym, by – jak powiedział – zakład bilansował się na zero. Do tematu powrócimy.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook