Prudnik24

Targi: nagrodzili wystawców

Targi: nagrodzili wystawców
09 czerwca
19:51 2019

Dziś po południu wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka oficjalnie zamknął 22 Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, którzy tłumnie odwiedzili obiekt przy ul. Łuczniczej. Tradycyjnie wyłoniono zwycięzców w konkursach: o tytuł „Najciekawsze stoisko wystawowe” oraz „Najlepsza potrawa regionalna”.

Prudnickie targi to jedyna w swoim rodzaju prezentacja rękodzieła obejmująca malarstwo, rzeźbę, garncarstwo, metaloplastykę, koronkarstwo, biżuterię i wiele innych. Do tego – tradycyjnie – można było obejrzeć występy zespołów folklorystycznych, czy degustować kuchnię regionalną. Nowością targów – a była to 22 edycja imprezy – była aleja pszczół i miodów. Targi trwały od 7 do 9 czerwca. Nasza gazeta objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Szefowa Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik Małgorzata Halek Malinowska z wysokości sceny odczytała zwycięzców w konkursach o tytuł „Najciekawsze stoisko wystawowe” oraz „Najlepsza potrawa regionalna”. Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi podarunkami.

NAJLEPSZA POTRAWA REGIONALNA

I miejsce – kategoria Wyroby piekarnicze i cukiernicze: Romana Klubowicz za tort makowy z jabłkami;

Wyróżnienie – kategoria dania gotowe: Irena Jasińska za tort – przystawkę z wątróbki indyczej, Wiesława Pytla za żurek złoty, Jakub Gajek za galantynę z jabłkami;
I miejsce – kategoria dania gotowe: Dominik Uliczka za pierogi z kaczką;

I miejsce w kategorii Wyroby napoje alkoholowe i bezalkoholowe: Natalia Iżyk za podpiwek z Podhajczyk.

NAJCIEKAWSZE STOISKO WYSTAWOWE

Wyróżnienie: Magdalena Sobocińska – stoisko „Dzika fastryga”, Grzegorz Sołtyszewski – stoisko prezentujące ceramikę;
I miejsce: Grzegorz Korzeniec – stoisko prezentujące Dźwięki ziemi i przestrzeni.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook