Prudnik24

Będzie pomnik Stanisława Szozdy

Będzie pomnik Stanisława Szozdy
Czerwiec 12
15:59 2019

Władze powiatu prudnickiego chcą postawić w Prudniku pomnik tego legendarnego kolarza, jednego z najlepszych w historii polskiego kolarstwa. Postument przedstawiający Stanisława Szozdę na rowerze umożliwi realizacja polsko-czeskiego projektu w ramach Euroregionu Pradziad.

– Pomnik, którym uhonorujemy Stanisława Szozdę powstanie w ramach projektu pod nazwą „Śladami legend sportu” . Na ten cel we współpracy z czeskimi partnerami udało się pozyskać pieniądze z Euroregionu Pradziad. Figura z brązu naturalnej wielkości zostanie ulokowana w pobliżu hali sportowej I LO w Prudniku. Jest to miejsce bardzo godne. – powiedział naszej gazecie starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Szef powiatu przyznaje, że jego marzeniem jest, aby pomnik został odsłonięty już podczas wrześniowego Memoriału Stanisława Szozdy, który zainauguruje mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym.

Na realizację tego projektu powiat pozyskał 35 tysięcy euro dofinansowania z UE.

1 komentarz

  1. chłop
    chłop Czerwiec 24, 22:10

    Czy aby władze Prudnika nie przesadzają z tymi pomnikami ? jak nie banki to pomniki no ludzie bez przesady. Proszę lepiej uregulować sprawę Szkoły Podstawowej nr 1 gdzie nauczyciele sobie dobrze zrobili a nie uczniom. DAJCIE DZIECIOM NORMALNY JEDEN BUDYNEK ALBO DOBUDUJCIE SKRZYDŁO NA OSIEDLU ALBO PRZENIESCIE W CAŁOŚCI NA PODGÓRNĄ NR 5

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Facebook