Prudnik24

Wóz strażacki pilnie potrzebny

Wóz strażacki pilnie potrzebny
Czerwiec 13
16:04 2019

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup średniego auta gaśniczego. Strażaków można wspomóc m.in. na portalu zrzutka pl. pod linkiem https://zrzutka.pl/5j9rwg.

Ratowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najistotniejszy cel działań prowadzonych przez Straż Pożarną, przy zwalczaniu klęsk żywiołowych, pożarów, zdarzeń chemicznych, ekologicznych i technicznych – tzw. miejscowych zagrożeń. Bardzo ważnym ogniwem w tych działaniach jest ochotnicza straż pożarna, realizująca tak ważną misję społeczną, która jest niezmiernie istotna w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Koszt nowego samochodu to około 760 tyś. złotych, co jest dla nas kwotą niewyobrażalną i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zakupić takiego samochodu. Zakup nowego samochodu w znaczny sposób podniesie poziom naszej gotowości operacyjnej, a jego brak może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu.

Dzięki naszej determinacji i dążeniu do celu mamy zapewnione środki w kwocie 660 tyś. zł. jednak w dalszym ciągu brakuje nam 100 tyś. zł., które jest warunkiem pozwalającym zrealizować nam zakup samochodu i osiągnąć cel, a nawet marzenie strażaków z OSP Moszczanka.

Aktualnie posiadamy dwa 30 letnie samochody marki star 244, które są już bardzo wysłużone i bardzo często zawodzą. Zdarzały się sytuację, że mieliśmy problem z wyjazdem do akcji ze względu na awarię samochodów m.in. samochód nie odpalił, hamulce nie odblokowały się. Zdarzały się tez sytuacje, że samochody ulegały awarii podczas dojazdu jak i w czasie samej akcji co mogło stanowić zagrożenie dla strażaków ochotników niosących bezinteresowną pomoc innym ludziom.

W imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email: ospmoszczanka@gmail.com.

Dane Jednostki:

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance

Moszczanka 278, 48-200 Prudnik

KRS: 0000058597 Regon: 531615360 NIP: 7551702121

Nasza Jednostka: https://www.facebook.com/OSP.Moszczanka

2 komentarze

 1. Teresa
  Teresa Czerwiec 13, 17:33

  Piękne i jak że wzniosłe … tylko pytam się dlaczego nie z podatków, które odprowadzamy. Nasze podatki zjadają dotacje socjalne -często nie trafione, a my dotujemy po raz kolejny coś co powinno być dotowane przez rząd

  Reply to this comment
 2. Kr.
  Kr. Czerwiec 13, 16:56

  Zakupcie używanego mercedesa.pozdrawiam

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 167

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

 

Facebook