Prudnik24

Za darmo na tężnię

Za darmo na tężnię
21 lipca
15:13 2019

Wejście na głuchołaską tężnię będzie nadal bezpłatne, choć starostwo zapowiadało opłatę wynoszącą 1 zł.

Sprawę wyjaśniał dla portalu glucholazyonline.com.pl wicestarosta nyski Jacek Chwalenia.

– Tężnia działa po staremu. Liczymy natomiast, że ludzie nie będą masowo wchodzić na wyższe kondygnacje, bo im wyżej, tym mniejszy efekt leczniczy – powiedział w rozmowie z portalem. Pieniądze, które miały być przeznaczone na administracyjne działania związane z poborem opłat – a wynoszące około 40 tysięcy zł. – zostaną przeznaczone na rozszerzenie i doposażenie miejsca pod wieżą. Jest ono ważne, ponieważ to właśnie tam działanie tężni daje najlepsze lecznicze efekty, co spowodowane jest największym stężeniem solanki w powietrzu. Starostwo planuje też m.in. dodanie ławek.

Obiekt jest już dostępny. Jak podaje portal glucholazyonline.com.pl, godziny wejścia pozostają bez zmian – od rana do 20 będzie można wejść na wieżę, natomiast pod wieżą można posiedzieć nadal.

Przypomnijmy, że tężnia, a konkretnie jej konstrukcja, działa już w pełni legalnie, obiekt spełnia wymogi zezwalające na użytkowanie. Ponieważ jednak, jak się okazało, konstrukcja została postawiona bez zezwoleń, powiat musiał zapłacić 25 tysięcy zł. kary od nadzoru budowlanego.

Maciej Dobrzański

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook