Prudnik24

Lubrza: będą elektrownie wiatrowe?

Lubrza: będą elektrownie wiatrowe?
02 sierpnia
18:29 2019

Firma z okolic Szczecina chce uruchomić na terenie gminy Lubrza farmę wiatrową. Do tego celu ma wykorzystać istniejącą dokumentację.

A ta – dodajmy- została sporządzona już w 2013 roku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Lubrza, która umożliwiła stawianie wiatraków. Z tych dokumentów miała skorzystać już wcześniej inna firma, jednak po kilku latach przymierzania się do inwestycji ostatecznie zrezygnowała. Wówczas w Lubrzy miało powstać aż 34 wiatraków.

– Na planach, które były przygotowane kilka lat temu, inwestor szuka miejsc, które spełniają obecne wymogi ustawowe. Prawdopodobnie kilka takich wiatraków zostanie w najbliższych latach zbudowanych. Podpisują umowy, chodzą po terenie, także mam nadzieję, że to się uda. – mówi wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek.

Dodajmy, że inwestorem, który kilka lat temu zrezygnował z postawienia farmy wiatrowej w Lubrzy oraz Prężynce była firma Green Bear. Powodem były przewlekłe procedury uzyskania decyzji środowiskowej oraz – przede wszystkim- zmiana przepisów dotyczących energetyki odnawialnej.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook