Prudnik24

Instalacja do wymiany. Będzie czym pooddychać

Instalacja do wymiany. Będzie czym pooddychać
03 września
11:39 2019

Mieszkańcy okolicy szpitala przy ul. Lompy w Głuchołazach mogą odetchnąć z ulgą. Kopcący – i dodajmy – archaiczny komin, który całe lata zatruwał okolicę będzie zmodernizowany.

Jak poinformował portal glucholazyonline.com.pl, dwie firmy zgłosiły się do przetargu na wymianę pieca i modernizację instalacji grzewczej w lecznicy. Jedna z nich spełniła kryteria finansowe, jakie założył sobie nyski powiat. W rozmowie z portalem wicestarosta Jacek Chwalenia zapowiedział ruszenie procedur mających doprowadzić do modernizacji instalacji.

– Musimy sprawdzić dokumenty, wezwać do złożenia oświadczeń po przetargowych. Mamy nadzieję, że przetarg ostatecznie zostanie rozstrzygnięty. Do 10 grudnia powinniśmy mieć założone nowe piece, bo tak to widnieje w umowie oraz nowa instalacja łącząca oba budynki szpitalne. – wyjaśniał dla glucholazyonline.com.pl samorządowiec. Dodał, że w przyszłym roku powiat planuje wymienić całą instalację grzewczą w obu budynkach.

– To będzie etap 2 modernizacji. Wymiany instalacji w budynkach wymienimy ze względów ekonomicznych – w jednym instalacja ma 30 lat, w drugim 20. Nie są jeszcze tak stare, ale dzięki wymianie zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. – podkreślał Chwalenia.

Przypomnijmy, że działanie szpitalnej kotłowni było od lat powodem licznych protestów mieszkańców tej części Głuchołaz.

Maciej Dobrzański

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook