Prudnik24

Park już otwarty

Park już otwarty
15 października
18:19 2019

Zmienna pogoda towarzyszyła uroczystemu otwarciu Parku Miejskiego pn. „Ogród Zmysłów” przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, a mimo to w dniu otwarcia o godzinie 11 stawiło się w tym miejscu wieli mieszkańców miasta i gości reprezentujących samorząd. Na otwarcie parku przybyli również uczniowie i środowiska senioralne.

Wydarzenie uświetniły występy głuchołaskiego Chóru Jedynka oraz przedszkolaków z PP nr 1 im. Bajka w Głuchołazach. Burmistrz Edward Szupryczyński przypomniał historię miejsca, w którym powstała kolejna przestrzeń publiczna oraz przypomniał, że pomysł został zrealizowany w oparciu o projekt pn. „Kompleksowa rewitalizacja zdegradowanej infrastruktury Gminy Głuchołazy szansą na aktywizację społeczności lokalnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Goście i mieszkańcy wspólnie zwiedzili park. Nie mogło zabraknąć podarków – były i te słodkie, a także komplety kul do gry „w bule” ufundowane przez Benedykta Koźbiała właściciela firmy ZB Benedykt Koźbiał z Nysy, które przekazano do PSP nr 1 im. KK Baczyńskiego w Głuchołazach.

Dzięki uprzejmości Pani Iwony Koźbiał w krótkim spacerze po parku, uczestnicy wydarzenia mogli poznać wykonane urządzenia oraz dowiedzieć się jakie mają one zastosowanie w praktyce. „Park w swoich założeniach ma stanowić miejsce wspólnego przebywania dla całych rodzin, gdzie przedstawiciele różnych pokoleń znajdą dla siebie atrakcje.” – informuje gmina Głuchołazy.

(m)

Za: nowe.glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook