Prudnik24

Gmina Głuchołazy chce odzyskać „Leśnego”

Gmina Głuchołazy chce odzyskać „Leśnego”
23 października
15:10 2019

Głuchołaski magistrat weźmie udział w zapowiedzianej na 30 października w Sądzie Rejonowym w Prudniku licytacji zrujnowanego obiektu hotelu „Leśny”.

Przypomnijmy, że do obiektu przynależą także tereny po słynnym głuchołaskim basenie, zniszczonym po powodzi w 1997 roku. Kilka lat później tereny wraz z nieruchomością wniesiono do prywatnej spółki, która zapowiadała budowę aquaparku. Wówczas głuchołaski magistrat jako wkład do przedsięwzięcia zaoferował część Parku Zdrojowego. Spółka ostatecznie zbankrutowała, a jej majątek trafił w prywatne posiadanie.

Jeszcze kilka miesięcy temu obiekt był wystawiony na sprzedaż przez firmę zajmującą się handlem nieruchomościami za kwotę 2 mln. zł. Tymczasem cena wyjściowa, od której rozpocznie się licytacja należącej do obecnego właściciela a jednocześnie dłużnika – firmy New Media Development & Hotel Services Sp. Z O.O. z Warszawy wyniesie jedynie 662, 250 tysięcy zł., co stanowi około1/4 ceny rynkowej. Jest to więc świetna okazja.

– Potwierdzam, że weźmiemy udział w licytacji. teren ten można wykorzystać w różnych celach. Co ważne, jest on jedyny na obszarze głuchołaskiego Zdroju, na którym plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia prowadzenie działalności komercyjnej. Podczas ostatniej kampanii samorządowej podejmowaliśmy temat związany ze Zdrojem, który jest już w całości wyremontowany i licznie odwiedzany przez turystów. Tereny po „Leśnym” to ostatni element tej układanki – powiedział naszej gazecie wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor. Do sprawy powrócimy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 188

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook