Prudnik24

Armatura ma nowego właściciela

Armatura ma nowego właściciela
16 listopada
17:39 2019

Głuchołaska fabryka została zakupiona przez spółkę Zetkama ze Ścinawy. Jak głosi oficjalny komunikat inwestora, sprzedanych został 100% akcji firmy.

Nowy właściciel informuje, że koszt zakupy wyniósł około 2,7 miliona zł., a wiec niewiele więcej niż wynosi kapitał zakładowy. Zetkama ma też konkretne plany wobec zakładu, wszak władze firmy zapowiadają, że fabryka chce uzyskać w 2019 roku ok. 10 mln zł ze sprzedaży swoich produktów. Od 31 października Armatura ma już nowy zarząd z prezesem Marcinem Rogalką. Przedsiębiorca jest jednocześnie prezesem i dyrektorem zarządzającym Zetkamy. Sama firma jest natomiast spółką zależną notowaną na giełdzie grupy kapitałowej Mangata Holding SA.

„Nabycie FAG ma na celu wzmocnienie oferty produktowej Grupy Kapitałowej Mangata Holding w szczególności w segmencie armatury i automatyki przemysłowej (obszar zaworów wysokociśnieniowych). Portfolio wyrobów FAG pozwoli na uzupełnienie oferty sprzedażowej grupy kapitałowej Mangata Holding o produkty niszowe, których dotychczas nie było w jej ofercie. Inwestycja w ten podmiot ma także na celu zwiększenie mocy wytwórczych oraz efektywności produkcji, poprzez reorganizację procesów produkcyjnych oraz inwestycje w majątek produkcyjny FAG” – czytamy w komunikacie.

Na razie nie wiadomo, jak na informacje o zmianie właściciela zareagują pracownicy. Od sierpnia tego roku w fabryce zapowiadano bowiem strajki związane ze zbyt niskimi – zdaniem załogi – płacami.

Fabryka Armatur Głuchołazy specjalizuje się w projektowaniu, produkowaniu oraz dystrybucji armatury stalowej i staliwnej.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook