Prudnik24

Pierwsza taka gala. Uhonorowali wyróżniających się uczniów i nauczycieli

Pierwsza taka gala. Uhonorowali wyróżniających się uczniów i nauczycieli
16 listopada
16:50 2019

W miniony czwartek w auli I LO odbyła się I powiatowa Gala Nauki i Sportu. Podczas uroczystości starosta prudnicki Radosław Roszkowski nagrodził najlepszych powiatowych naukowców oraz sportowców.

Uroczystość była okazją do uhonorowania stypendiami i nagrodami uczniów osiągających szczególne wyniki w nauce, wykazujących zdolności artystycznie i talent do sportu. Organizatorzy pamiętali również o działaczach społecznych, trenerach, nauczycielach oraz dyrektorach placówek.

– Nie ukrywam, że jestem pomysłodawcą tej gali. Zazdrościłem włodarzom innych samorządów, choćby gminy Prudnik, że w sposób bardziej uroczysty niż my wręczali wyróżnienia swoim uczniom i nauczycielom. Zbiegło się to z inicjatywą przyznawania sportowcom stypendiów, pomyślałem więc, że warto byłoby to uwiecznić- tłumaczy kulisy organizacji imprezy starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Samorządowiec chwali przy tym prudnicką młodzież. – Jest naprawdę wspaniała. To nasza przyszłość, jak nie oni, to kto? – pyta retorycznie samorządowiec.

Wydarzenie obfitowało w występy artystyczne. Na scenie ogólniaka pojawiła się m.in. rozwijająca swoje zdolności wokalne piosenkarka Natalia Rygiel, frontmanka zespołu „Misscore”, ostatnio udanie rozpoczynająca karierę solową. To m.in. uczestniczka 8. edycji programu The Voice of Poland, a także autorka mającego premierę 18 czerwca tego roku singla „Złudzenia”. Poza nią wystąpili także Wiktoria Wójtowicz (skrzypce) i Filip Pietruszczak (fortepian), którzy wykonali utwory pt. „At Nightfall” oraz „Grief and Sorrow”. Wiktoria wykonała także utwór solowy pt. „Always remember us this way” oraz zaśpiewała w duecie z Natalią Rygiel w utworze „Lovely”. Próbkę możliwości pokazał Jakub Otte, który wykonał piosenkę z repertuaru Marka Grechuty „Nie Dokazuj” oraz zaśpiewał w duecie z Natalią Rygiel piosenkę „Najnowszy Klip”. Alan Jatczyk wykonał niesamowity pokaz kozłowania piłką, Dominika Zelasko i Patrycja Zelasko zatańczyły układ jazzowy do piosenki „The greatest show”.

Wydarzenie zwieńczyło wspólne zdjęcie na scenie z utworem legendarnego zespołu „Queen” „We are the Champions”. Było i coś dla podniebienia – dyrektor Benedykt Hałupnik zaprosił wszystkich na poczęstunek przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

Pełną listę nagrodzonych nauczycieli i uczniów znajduje się na fanpage’u starostwa na Facebooku. Fot. M. Janik

Maciej Dobrzański


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emenemd/domains/prudnik24.pl/public_html/prudnik/wp-content/themes/NEW_legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook