Prudnik24

Tu będzie kwietna łąka

Tu będzie kwietna łąka
17 listopada
17:24 2019

Gmina Prudnik chce stworzyć pierwszą w regionie kwietną łąkę na terenie miejskim. Ma ona powstać na zielonym terenie przy ul. Łokietka i Sportowej.

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak poruszył ten temat podczas obrad Rady Miejskiej. Jak zaznaczył, łąka ma wzbogacić bioróżnorodność miasta i uatrakcyjnić jego walory estetyczne. Będzie obsiana rożnego rodzaju kwiatami i inną roślinnością.

– Chcemy ją utworzyć na 1,8 he terenu położonego w północnej części miasta pomiędzy ul. Władysława Łokietka i ul. Sportową. Do obsiania planujemy wykorzystać około 30 składnikową mieszankę roślin kwitnących. – wyjaśnił szef gminy. Burmistrz zwrócił się już w tej sprawie do wojewody opolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ii Gospodarki Wodnej. Chce bowiem, aby projekt został objęty ich patronatem. Włodarz zapowiedział też współpracę w tej materii z Nadleśnictwem Prudnik.

Teren o którym mowa sąsiaduje z boiskiem treningowym Pogoni Prudnik. W przeszłości znajdowały się tu stawy zamkowe. Obecnie rośnie trawa i jest łąka, tyle, że…zielona.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook