Prudnik24

OSiR połączy się z Agencją Promocji

OSiR połączy się z Agencją Promocji
30 listopada
18:27 2019

Prudniccy rajcy zadecydowali podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej o połączeniu obu podmiotów zarządzanych przez gminę Prudnik. Połączony OSiR z Agencją Promocji będzie przemianowany na Agencję Sportu i Promocji Gminy Prudnik.

Do pracy OSiR-u zastrzeżenia miały władze miasta, co ostatecznie zakończyło się zwolnieniem w sierpniu z funkcji dyrektora Marka Krajewskiego. Powodem był niekorzystny dla dyrektora audyt dotyczący funkcjonowania jednostki. Jego obowiązki przejęła po pewnym czasie szefowa Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik Małgorzata Halek-Malinowska. Jednocześnie ogłoszony konkurs na to stanowisko nie przyniósł rozstrzygnięcia. Przystąpiły do niego cztery osoby: Katarzyna Malik-Mandelska z Głubczyc, Krystian Trentkiewicz, Mateusz Trybuła (pracownicy OsiR-u) oraz trener koszykówki Tomasz Włodowski.

– Żadna z tych ofert nie odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców gminy. Nie jesteśmy też zadowoleni z proponowanych przez kandydatów kierunków rozwoju bazy sportowej, czy finansowania zadań OSiR-u – wyjaśniał nam wówczas wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Wczoraj podczas konferencji prasowej burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, kiedy podsumował pierwszy rok swoich rządów, sternik gminy ocenił, że połączenie obu podmiotów przyniesie wymierne korzyści dla samorządu.

– Liczymy na to, że działanie to przyniesie optymalizację zasobów ludzkich, zarządzania majątkiem, usprawni jakość działania OSiR-u, a także przełoży się na koszty funkcjonowania jednostki – tłumaczył Grzegorz Zawiślak. Po połączeniu mienie OSiR-u przejmie Agencja, a pracownicy ośrodka z automatu staną się jej pracownikami.

Kto będzie dyrektorem nowego tworu nazwanego Agencją Sportu i Promocji Gminy Prudnik? Wiele wskazuje na to, że Małgorzata Halek-Malinowska, która po objęciu obowiązków dyrektora OSiR-u, w opinii władz gminy, bardzo dobrze wywiązała się ze swojej roli.

Na sesji padła też zapowiedź zmian w zakresie administrowania dwoma inkubatorami przedsiębiorczości, jakie funkcjonują w Prudniku. Ma je przejąć ZUK, co przełoży się na oszczędności rzędu 300 tysięcy zł. rocznie. Możliwe, że innym podmiotom zostaną przekazane niektóre obiekty, którymi dotychczas administrował OSiR. W tym kontekście wymienia się m.in. Centrum Sportowe w Niemysłowicach. Nie wiadomo na razie, czy nowa Agencja Sportu i Promocji Gminy będzie chciała korzystać z zajmowanego dotychczas przez OSiR budynku łaźni miejskiej przy ul. Parkowej.

Prudnicki OSiR powstał w 1975 roku. Do tematu połączenia obu jednostek gminy powrócimy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 188

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook