Prudnik24

Pociągiem do Wrocławia

Pociągiem do Wrocławia
30 listopada
19:39 2019

Wchodzący w życie z dniem 15 grudnia nowy rozkład jazdy PKP umożliwi mieszkańcom Prudnika w roboczy dzień bezpośrednie dotarcie pociągiem do Wrocławia. Z tej możliwości w powiecie prudnickim skorzystają także w Głogówku, Racławicach Śląskich, Dytmarowie i Szybowicach.

Pociąg wyruszać będzie z Kędzierzyna-Koźla. Następne stacje na jego drodze to Prudnik, Nysa, Grodków, Brzeg, a potem już stolica Dolnego Śląska – Wrocław. W większych miejscowościach naszego powiatu pojawi się on w następujących godzinach: 9:22 (Głogówek), 9:34 (Racławice Śląskie), 9:52 (Prudnik). W powrotną trasę skład będzie wyjeżdżał o godz. 12:50. W tym wypadku do Prudnika przybędzie o 15:10, do Racławic Śląskich o 15:26, a w Głogówku „zamelduje się” o godz. 15:36.

Jak się dowiedzieliśmy kolej traktuje nowe połączenie testowo. Oznacza to, że jeśli rozwiązanie znajdzie zainteresowanie, to można się spodziewać, że pociąg będzie jeździł na tej linii nawet dwa razy dziennie oraz w weekendy. Czy tak faktycznie się stanie – zobaczymy. W każdym razie studenci przyjeżdżający do Prudnika na weekend będą mieli kolejne komunikacyjne rozwiązanie do wyboru.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 188

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook