Prudnik24

Głogówek: hejtują burmistrza

Głogówek: hejtują burmistrza
02 stycznia
18:47 2020

Ktoś notorycznie hejtuje burmistrza Głogówka Piotra Bujaka na jednym z forów internetowych. Ofiarą języka nienawiści w sieci padają także pracownicy tamtejszego magistratu. Cierpliwość władz się skończyła – sprawa została zgłoszona na prokuraturę.

– Od jakiegoś czasu nie tylko ja, ale także pracownicy Urzędu Miejskiego w Głogówku, MGOK, OPS, ZKG Sp. z o. o. oraz wszyscy radni padają ofiarą wulgarnych i podłych ataków ze strony hejterów na jednej z anonimowych stron. Część z nas otrzymuje także anonimowe obraźliwe listy. – mówi burmistrz Piotr Bujak. Jak podkreśla, jako osoba publiczna akceptuję krytykę, nie boję się polemiki, ale nie godzi się z wyzwiskami i publicznym poniżaniem. – Ruszam w bój, z tchórzami którzy swoją mową nienawiści chcą zaszkodzić dobrym ludziom. Tym razem to nie tylko prokuratura, ale także i inne służby. Szybciej, lub później dojdziemy do tego, komu brakuje odwagi by przyjść i porozmawiać, lub napisać pismo i się pod nim podpisać. Z tym, że wstyd będzie wtedy ogromny. – zapowiada szef gminy.

Tymczasem prokuratura już dwukrotnie umarzała postępowanie w sprawie znieważenia burmistrza w Internecie.

– Zajmujemy się takimi postępowaniami, jednak najczęściej są to przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego. Te postępowania są umarzane, ale nie dlatego, że my nie widzimy społecznej szkodliwości takich czynów czy jest na nie przyzwolenie. Chodzi o to, że jeżeli osoba, a w tym przypadku burmistrz Głogówka jest w stanie samodzielnie procesować się o to i jest w stanie dochodzić swoich praw na drodze sądowej to może to robić sam. – stwierdził w rozmowie z Radiem Opole – Klaudiusz Juchniewicz, Prokurator Rejonowy w Prudniku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook