Prudnik24

Powiat z Centrum Monitoringu

Powiat z Centrum Monitoringu
02 stycznia
18:42 2020

Powiat Prudnicki wzbogacił się o nowoczesne mobilne centrum monitoringu. Zakupiono je w ramach realizacji czwartego etapu partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego”.

– System mobilny iCAM-MobileHD II x25 IR 150 LTE wyposażony jest w baterię zasilającą, rejestrator, dysk 2 TB oraz switch. Wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku na specyficznych odcinkach dróg do monitorowania wykroczeń drogowych oraz w newralgicznych rejonach miasta. – mówi nam Marcin Janik z prudnickiego starostwa. Podkreśla, że system jest niezależny od infrastruktury i źródła zasilania, a jego montaż w dowolnym miejscu zajmuje do 3 minut. – Bezprzewodowy dostęp do kamery i bieżącego podglądu możliwy jest z dowolnego miejsca z dostępem do sieci Internet, a dodatkowy rejestrator zainstalowany w dowolnym punkcie na świecie zapewnia dostęp do archiwum zarejestrowanego materiału. Wartość zadania to 24 058,80 zł. – zauważa nasz rozmówca.

Nowoczesny monitoring wizyjny jest zamontowany praktycznie we wszystkich ważnych placówkach, zwłaszcza oświatowych.

Projekt został dofinansowany ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook