Prudnik24

Gratka dla kibiców szczypiorniaka! TVP3 Opole pokaże wszystkie mecze KPR Gwardii Opole w fazie grupowej Pucharu EHF

Gratka dla kibiców szczypiorniaka! TVP3 Opole pokaże wszystkie mecze KPR Gwardii Opole w fazie grupowej Pucharu EHF
08 lutego
13:12 2020

3 spotkania wyjazdowe, 3 mecze u siebie a także 2 dodatkowe mecze rywali grupowych KPR Gwardii Opole – tak prezentuje się plan transmisji jaki przygotowała dla swoich widzów TVP3 Opole. To historyczny projekt – ośrodek nigdy wcześniej nie miał w swojej ofercie tak prestiżowych praw transmisyjnych i tak przekrojowej oferty.

Zespół z Opola, brązowy medalista PGNiG Superligi w ubiegłym sezonie, do fazy grupowej Pucharu EHF awansował po krajowym dwumeczu z Azotami Puławy. To trzecie z rzędu podejście Gwardzistów – rok temu w III rundzie eliminacyjnej musieli uznać wyższość Gorenje Velenje a dwa lata temu lepszy był RD Koper. W tegorocznej edycji tych europejskich zmagań drużyna Rafała Kuptela zmierzy się w grupie A z Bjerringbro -Silkeborg, MT Melsungen i Benficą Lizbona.

Dzięki zaangażowaniu opolskiego oddziału Telewizji Polskiej na kibiców piłki ręcznej w regionie czeka obszerny pakiet transmisji. – W ramach negocjacji z federacją EHF pozyskaliśmy zarówno prawa do wszystkich spotkań Gwardii w swojej grupie (6 meczów – przyp. red.) jak i do dwóch spotkań jej grupowych rywali. Kibice będą więc mieli szerokie spektrum rywalizacji w grupie A – mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Opole. – Transmisje będą dostępne na naszej antenie, za pośrednictwem strony tvpsport.pl a także aplikacji mobilnej TVP Sport – wylicza Magdziarz.

Spotkania Gwardii na „europejskich salonach” skomentują Jakub Biel i Artur Siódmiak, były reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku. – Każdej transmisji będzie towarzyszyć przedmeczowe studio w nowej oprawie, którą przygotowaliśmy specjalnie na te rozgrywki – mówi Jakub Trzaska, szef redakcji sportowej TVP3 Opole. – Ja z kolei będę towarzyszyć drużynie w ich wyjazdowych spotkaniach czego zwieńczeniem będzie obszerny reportaż – dodaje.

Plan transmisji:

9.02

MT Melsungen – KPR Gwardia Opole (14:45)

16.02

KPR Gwardia Opole – Bjerringbro-Silkeborg (18:45)

19.02

Bjerringbro-Silkeborg – MT Melsungen (18:30)

22.02

SL Benfica – KPR Gwardia Opole (16:45)

29.02

KPR Gwardia Opole – SL Benfica (18:45)

21.03

SL Benfica – Bjerringbro-Silkeborg (17:45)

22.03

KPR Gwardia Opole – MT Melsungen (18:45)

29.03

Bjerringbro-Silkebog – KPR Gwardia Opole (16:30)

Gazeta Prudnik24 – numer 199

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook