Prudnik24

Druga osoba w powiecie prudnickim z koronawirusem

Druga osoba w powiecie prudnickim z koronawirusem
26 marca
13:45 2020

Jak ustaliliśmy, kobieta zaraziła się od swojego męża, u którego jako pierwszego zdiagnozowano wirusa w powiecie prudnickim.

Kobieta jest w średnim wieku, w stanie dobrym. Hospitalizowana na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna. Stwierdzenie to oznacza, że kobieta zaraziła się koronawirusem na terenie Opolszczyzny. Dziś dowiedzieliśmy się z potwierdzonego źródła, że to żona zarażonego mężczyzny, u którego jako pierwszego stwierdzono wirusa na terenie naszego powiatu. „Pacjent w stanie dobrym. Przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu” – informowało nas biuro prasowe wojewody. Mężczyzna ten wrócił z Niemiec jeszcze przed zamknięciem granic. Rodzina pochodzi z Pogórza w gminie Biała. Już wczoraj informowaliśmy, że liczba zakażeń na pewno wzrośnie i to niedługo, teraz te informacje potwierdziły się.

O przypadku chorej kobiety z naszego powiatu donoszą lokalne media – Radio Opole i Radio Park, tym razem nie informowały o tym służby wojewody – przynajmniej nas. Zwróciliśmy się już w tej sprawie z zapytaniem do rzecznika.

Informowano nas natomiast wczoraj – wówczas to podano komunikat o kobiecie z powiatu głubczyckiego.

„Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To 22 przypadek. Zakażona jest kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu głubczyckiego. Jej stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji, przebywa na kwarantannie domowej. Powodem zakażenia jest transmisja lokalna.” – czytamy w informacji.

Oznacza to, że drugie zachorowanie w powiecie prudnickim jest jednocześnie 23 na terenie województwa opolskiego.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook