Prudnik24

Koszykówka: zapowiedź 25 kolejki II ligi

06 kwietnia
16:25 2010

Już w najbliższą środę odbędzie się przedostatnia w tym sezonie, kolejka grupy B II ligi mężczyzn. Dojdzie w niej do kilku bardzo ciekawych pojedynków, które będą miały istotny wpływ na skład najlepszej czwórki w play-off’ach o I ligę.

Do najciekawszego spotkania dojdzie w Kutnie, gdzie miejscowy AZS WSGK podejmować będzie trzecią siłę grupy B – AZS Politechnikę Poznań. Dla Kutna jest to szansa na przypieczętowanie awansu do czwórki, a dla Poznaniaków szansa na wskoczenie na 2 miejsce w tabeli, czyli na wyższe rozstawienie przed play-off’ami. Dojdzie tu do pojedynku świetnych strzelców za 3, w Kutnie świetnie punktuje Tomasz Nogalski, który w ostatniej kolejce za trafił zza linii 6,25 m aż 10 razy. W poznańskiej ekipie na wyróżnienie zasługuje Paweł Stankiewicz.

Równie ciekawe spotkanie rozegrane zostanie w Szczecinie, gdzie miejscowy AZS Radex podejmować będzie Księżaka Łowicz. Ci pierwsi wygrywając to spotkanie, ostatniecznie zajmą miejsce na fotelu lidera przed play-off, natomiast ci drudzy walczą wraz z Kutnem, aby w tym play-off być. Tak więc emocji na pewno nie zabraknie.

Nasza drużyna, a więc Pogoń Prudnik podejmie na własnym parkiecie 11 w tabeli WKK Obiekty Wrocław. Prudniczanie walczą o zajęcie któregoś z miejsc od 6 do 9, gdyż na wyższe nie mają już szans. Zespół z Wrocławia walczy o 10 miejsce. Jest to ostatnie spotkanie w tym sezonie, jakie nasi zawodnicy rozegrają w hali przy ulicy Łuczniczej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30. Zachęcamy do głośnego dopingowania.

W Kłodzku miejscowy Doral Zetkama Nysa podejmować będzie 10 w tabeli AZS KU Politechniki Opolskiej. Kłodzko walczy o utrzymanie 6 miejsca do końca, a Opolanie o utrzymanie 10 miejsca w tabeli. Tutaj również dojdzie do ciekawego pojedynku strzelców: w Kłodzku – Grzegorz Kaczmarek,  w Opolu – Krzysztof Zarankiewicz, znany z występów w barwach prudnickiej Pogoni.

Ciekawie będzie też we Wrocławiu, gdzie miejscowy WKS Śląsk podejmie przed własną publicznością zespół MKS-u Skierniewice, który w poprzedniej kolejce pokonał naszą Pogoń 85-65. Śląsk walczy jeszcze o podskoczenie w tabeli o oczko wyżej na 11 lokatę, natomiast Skierniewiczanie walczą również o awans, z tym że na 6 lokatę.

Do mniej ciekawego pojedynku dojdzie w Wołowie, gdzie swoje spotkania rozgrywają zawodnicy OSSM-u Wrocław, a którzy podejmą zespół wicelidera tabeli Open Basket Pleszew. Dla młodych zawodników gospodarzy jest to jedno z ostatnich spotkań w barwach OSSM-u, gdyż jak wiemy w następnym sezonie już ich nie będzie. Natomiast Pleszew licząc na potknięcia Szczecinian walczy o fotel lidera przed play-off.

W ostatnim ze spotkań, które odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim miejscowa Stal podejmie ostatni w tabeli KKS Siechnice. Ostrowianie walczą o miejsca 6-8, natomiast zawodnicy z Siechnic nie mają już szans na utrzymanie się w II lidze, gdyż na dwie kolejki do końca tracą trzy punkty do przedostatniego OSSM-u.

Tomasz Kubiak
(fot.  Mateusz Birecki)

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook