Prudnik24

Jak będzie wyglądała koszykarska Pogoń w sezonie 2010/2011?

08 lipca
08:49 2010
W sezonie 2009/2010 Pogoń Prudnik zajęła 9 miejsce, realizując postawiony przed nią cel utrzymania się w lidze. W jakim składzie Pogoń wystąpi w następnym sezonie?

Prawdopodobnie zespół opuści Wojciech Suprun, który ma propozycję z innego zespołu II ligi – WKS-u Śląsk Wrocław. Nieznane są również losy Tomasza Madziara i Kacpra Stalickiego, którzy po bardzo udanym poprzednim sezonie mają kilka propozycji z innych klubów. W Otmuchowie zespół, który będzie występował w III lidze, założył Marcin Łakis, który wraz z Szymonem Kucią i swoim bratem Tomkiem będą w nim występowali w najbliższym sezonie. Taka kolej rzeczy stawia jednak spory znak zapytania, jeśli chodzi o ich grę w p1rudnickiej Pogoni. Kolejną niewiadomą jest Bartosz Trytek, który już w poprzednim sezonie miał opory przed grą i dołączył do zespoły w ostatniej chwili. Pewne jest natomiast odejście innego z juniorów – Tomasza Kubiaka, który w ostatnich dniach zasilił szeregi AZS-u KU Politechniki Opolskiej.

Chęć gry w barwach Pogoni wyraził natomiast Wojciech Bara, który dotychczas bronił barw opolskich akademików. Mówi się także, że szeregi zespołu Tomasza Michalaka zasilić może Marcin Kucharski, który w ubiegłym sezonie grał dla III-ligowego Piasta Brzeg.
Kto jeszcze może zasilić barwy Pogoni Prudnik w nowym sezonie? Póki co nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że pogłoski o odejściach wyżej wymienionych zawodników się nie sprawdzą i Pogoń będzie się liczyła w walce o najwyższe lokaty w grupie B II ligi. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż pozostałe ekipy z „prudnickiej” grupy nie próżnują. AZS KU Politechnika Opolska, oprócz Tomasza Kubiaka pozyskała Krzysztofa Chmielarza (Stal Ostrów Wielkopolski), Łukasza Wojciechowskiego (Politechnika Częstochowska), Adama Chodkiewicza (Zastal Zielona Góra), Adama Stefanowicza (Zastal Zielona Góra), Dominika Niemczurę (Unia Tarnów), Tomasza Oszósta (Start Lublin) oraz Mariusza Gnatowicza (BTP Piast Brzeg). Oprócz tego w składzie opolan pozostaną: Bartosz Koszela, Adam Cichoń, Tomasz Antoniak i Jarosław Pawłowski. Odchodza natomiast: Przemysław Szymański i Krzysztof Zarankiew.

W zespole Open Florentyna Pleszew w nowym sezonie zobaczymy prawdopodobnie Sławomira Nowaka, Alana Urbaniaka oraz Marcina Dymałę. Pleszew opuszczą: Paweł Machynia (Znicz Pruszków) oraz Marcin Kałowski. W drużynie AZS-u WSGK Kutno niewątpliwym hitem jest zatrudnienie na stanowisko trenera Andrzeja Kowalczyka, który prowadził już ekipy z ekstraklasy m.in. Stal Ostrów Wielkopolski oraz Sportino Inowrocław. Jednak nie wiadomo czy zespół z Kutna występował będzie w nowym sezonie w grupie B. W ekipie WKS-u Śląska Wrocław zagra prawdopodobnie Wojciech Suprun z Pogoni, lecz coraz więcej słyszy się o odejściach ze Śląska. Klub opuścił już Jakub Parzeński, który w nowym sezonie reprezentował będzie barwy włoskiego Virtusu Bolonia. Zespół zmieni prawdopodobnie obecny trener, którego ma zastąpić Grzegorz Krzak, który dotychczas prowadził drużyny młodzieżowe Śląska. Nie wiadomo natomiast w jakim składzie zagra drużyna byłego trenera Pogoni Prudnik, Tomasza Włodowskiego – Doral Nysa Kłodzko. Póki co mówi się o przyjściu do drużyny Łukasza Bartnickiego (KKS Siechnice) oraz o odejściu z niej Marcina Kowalskiego do Górnika Wałbrzych. Są to jednak na razie czyste spekulacje.

Nowym zespołem w „naszej” grupie będzie spadkowicz z I ligi – Sudety Jelenia Góra. Będzie to zespół zbudowany głównie z zawodników, którzy grali w zespole w poprzednim sezonie, a także z kilku juniorów. Poza tym z informacji jakie posiadamy, w drużynie Księżaka Łowicz nie zagra Krzysztof Morawiec.

Więcej informacji o zmianach kadrowych w drużynach II ligi, będziemy dostarczać na bieżąco.

Tomasz Kubiak
(fot. Mateusz Birecki)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook