Prudnik24

Głogówek: materiały wybuchowe i broń w kilku mieszkaniach

26 listopada
13:26 2010

Broń, materiały wybuchowe, ostrą amunicję i numizmaty znaleźli policjanci w kilku mieszkaniach na terenie gminy Głogówek. Zatrzymano 7 osób.

Pod koniec lipca doszło do włamania do jednego z mieszkań w powiecie strzeleckim. Łupem złodziei padła między innymi broń myśliwska. W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że podejrzani mogą być również sprawcami innych przestępstw i posiadać broń palną oraz materiały wybuchowe.

We wtorek (23 listopada) o 6-tej rano policjanci ze Strzelec Opolskich, Opola i Głogówka, wspierani przez antyterrorystów, weszli do kilku mieszkań na terenie gminy Głogówek. W wyniku tej akcji zatrzymano siedmiu mężczyzn, zabezpieczono 20 sztuk broni, 2000 sztuk ostrej aminucji, 3 kg materiałów wybuchowych z zapalnikami, narkotyki, sprzęt elektronicznych, biżuterię, elektronarzędzia, sprzęt wędkarki oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z przestępstw. Pirotechnicy rozbroili również ładunek wybuchowy umieszczony pod kierownicom w samochodzie jednego z przestępców.

Mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Strzelcach Opolskich, po czym trzech z nim zostało zwolnionych, a pozostali usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, nielegalnego wyrobu broni, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania i gromadzenia materiałów wybuchowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Wczoraj (25.11) sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe zatrzymanie i zwolnił podejrzanych. Za swoje czyny odpowiedzą z wolnej stopy. Wyjątkiem jest 25-latek poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary sześciu miesięcy więzienia, za wcześniejsze kradzieże. Przewieziono go do zakładu karnego.

[nggallery id=3]

(fot. materiały policji)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook