Prudnik24

Wspólnie na pomoc bezdomnym

09 grudnia
18:07 2010

Policjanci z Prudnika oraz pracownicy Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych. Działanie miało na celu jeszcze dokładniejsze ustalenie liczby osób pozostających bez własnego mieszkania oraz wytypowanie miejsc gdzie takie osoby chronią się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

W godzinach popołudniowych mł. asp. Klaudia Fijołek, mł. asp. Piotr Pogoda z prudnickiej komendy oraz Pani Danuta Pikul – Schulz ze Stowarzyszenia Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA i Justyna Pańczyk z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Prudniku sprawdzili kilkanaście miejsc w mieście, gdzie przebywają osoby bezdomne. Miejsca te zostały dokładnie wytypowane a następnie opisane i sfotografowane. Celem działań było stworzenie „mapy” obrazującej gdzie bezdomni mogą przebywać. Mapa ta pomoże właściwym służbom docierać do tych osób. W trakcie prowadzonej akcji udzielono pomocy mężczyźnie, który z uwagi na ujemne temperatury chciał zostać przewieziony do noclegowni. Prudnicka policja ma wypracowany, skuteczny w takich sytuacjach, schemat postępowania. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza został odwieziony do schroniska.

Kolejny raz przypominamy! Są służby i oferty pomocy dla osób bezdomnych. Zarówno tych, którzy są trzeźwi jak i dla nietrzeźwych. Jednak to od Państwa muszą pochodzić sygnały o potrzebujących. Nie bądźmy obojętni, nic nas nie kosztuje wykręcenie numeru 997 czy 112 a możemy dzięki temu uratować komuś życie.

[nggallery id=5]

(źródło: prudnicka policja)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook