Prudnik24

Nowy szynobus dla opolszczyzny

29 grudnia
15:40 2010

27 grudnia przyjechał do Kędzierzyna-Koźla pierwszy z dwóch pojazdów szynowych z napędem spalinowym serii SA137, jaki samorząd województwa opolskiego zakupił z pieniędzy Funduszu Kolejowego i rezerwy celowej budżetu państwa do obsługi przewozów pasażerskich w naszym regionie.

Nowy pojazd SA137-003 – wykonany jest przez Newag S.A. z Nowego Sącza – wyjedzie na trasy województwa opolskiego na początku stycznia 2011 r. Wyposażony jest w 140 miejsc siedzących, a łącznie z miejscami stojącymi może przewieźć ponad 280 osób.Posiada przestronne klimatyzowane wnętrze, są w nim zainstalowane rampy wjazdowe dla osób niepełnosprawnych na wózkach, miejsca na rowery oraz wózki, monitory LCD, wygodne fotele oraz WC przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz dodatkowo wyposażone m.in. w przewijak dla niemowląt. Nowością w pojeździe jest system audio-video umożliwiający emisję reklam i informacji pasażerskiej.

Wartość zamówionych przez samorząd województwa opolskiego dwóch pojazdów wynosi 17 006 800 zł. Drugi pojazd zostanie dostarczony przez wykonawcę do końca kwietnia 2011 r

Szynobus będzie między innymi kursował na trasie Nysa-Prudnik-Kędzierzyn Koźle.

(źródło: UMWO)

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook