Prudnik24

Maciej Wiatr mistrzem Polski!

28 lutego
13:08 2011

W rozgrywanych w miniony weekend (26-27 lutego) Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie doskonale zaprezentował się Maciej Wiatr, zawodnik Obuwnika Prudnik.

Pierwszy dzień zawodów

Po seriach kwalifikacyjnych nic nie zapowiadało tak dużego sukcesu. Wiatr zajmował 9 miejsc, zaraz za swoim klubowym kolegą Januszem Byrą – obaj 565 punktów (o kolejności decydowała liczba trafień w 10). Pierwsze miejsce zajmował Piotr Nowak, a za nim plasowali się główni faworyci do medali: Jacek Proć (580 pkt.) i Piotr Piątek (579 pkt.).

Wśród kobiet pierwsze miejsca zajmowały: Małgorzata Ćwienczek (570 pkt.), Agata Bulwa (568 pkt.) i Natalia Leśniak (562 pkt.). Jedenasta po kwalifikacjach była Aleksandra Wojnicka z Chrobrego Głuchołazy, a 33 Milena Barakońca z Obuwnika Prudnik.

Drużyna serniorów Obuwnika w składzie Janusz Byra, Maciej Wiatr, Grzegorz Kobyliński zajmowała 4 miejsce po kwalifikacjach i na takim samym miejscu zakończyli strzelania finałowe. W półfinale ulegli zespołowi Stelli Kielce 227:221, natomiast w starciu o 3 lokatę zostali pokonani przez UKS Talent Wrocław 223:221. Pierwsze miejsce zajęli łucznicy Stelli Kielce w składzie: Rafał Dobrowolski, Maciej Fałdziński, Mateusz Toborowicz.

Drugi dzień zawodów

Niedziela rozpoczęła się pechowo dla Janusza Byry, który w pierwszym pojedynku przegrał z Mateuszem Rybą, notowanym na 25 miejscu po kwalifikacjach. Bez przeszkód wygrał za to Wiatr, pokonując Macieja Szemika 6:0. Kolejnym przeciwnikiem prudniczanina był właśnie Ryba, z którym Wiatr wygrał 7:1. Następnie był Piotr Nowak (4:6) i Dawid Malicki (4:6). W finale Maciej Wiatr pokonał jednego z faworytów – Piotra Piątka (6:4). Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów Macieja w seniorskiej karierze.

Mistrzynią Polski Seniorek została Agata Bulwa z klubu MLKS Dąbrowia Dąbrowa Tarnowska, przed Agatą Winiarską (LKZ Kmita Zabierzów) i Aleksandrą Wojnicką z Chrobego Głuchołazy.

(fot. archery.pl)

[nggallery id=7]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook