Prudnik24

Poprzeczkę stawiam sobie bardzo wysoko

01 marca
14:44 2011

O strzelaniu z gorączką i planach na przyszłość, rozmawiamy z Maciejem Wiatrem, Halowym Mistrzem Polski Seniorów 2011, oraz z Kazimierzem Kocikiem – trenerem Obuwnika Prudnika.

Redakcja Prudnik24.pl: Gratulujemy sukcesu. Od bardzo dawna żaden prudnicki łucznik nie zdobył Mistrzostwa Polski Seniorów.

Maciej Wiatr: Dziękuję serdecznie.

Red.: Jak oceniasz zawody w Rzeszowie?

Maciej Wiatr: Zawody w Rzeszowie były naprawdę dla mnie trudne, ponieważ w dniu kwalifikacji miałem grypę i obudziłem się z gorączką. Na szczęście w niedziele, podczas rundy eliminacyjnej przeszedł mi katar, dzięki czemu mogłem przynajmniej normalnie oddychać, a to w łucznictwie dosyć ważne.

Red.: Sezon halowy powoli się kończy. Za chwilę oddasz pierwsze serie na otwartych torach. Jakie cele stawiasz sobie przed nadchodzącym sezonem letnim?

Maciej Wiatr: Tak, przede mną jeszcze tylko Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Milówce i zaczynam sezon letni. Na początku kwietnia czeka mnie dość ważny start w Prudniku (red. Puchar Gór Opawskich) który będzie dobrym sprawdzianem przed Pucharem Europy w Turcji, na który trener kadry najprawdopodobniej mnie powoła.

Red.: A co dalej?

Maciej Wiatr: To już zależy od wyników. W każdym razie poprzeczkę stawiam sobie bardzo wysoko, gdyż moim celem są Mistrzostwa Świata w Turynie, gdzie mogę uzyskać kwalifikację olimpijską. Na pewno będzie to bardzo trudne, ale od ponad roku stawiam wszystko na jedna kartę, trenuje 7 dni w tygodniu, dwa razy dziennie. Nalezę również do grupy szkolenia olimpijskiego Polskiego Związku Łuczniczego co wiąże się z wyjazdami na 15-dniowe zgrupowania w miesiącu. Tym bardziej cieszy mnie fakt zdobycia Mistrzostwa Polski ponieważ widzę że ciężkie treningi przynoszą efekt.

Red.: Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów.

 

Rozmowa z Kazimierzem Kocikiem – trenerem Obuwnika Prudnik.

Redakcja: Jak trener ocenia formę prudnickich łuczników?

Kazimierz Kocik: Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie ,które odbyły się w Kielnarowej i w Rzeszowie potwierdziły dobrą formę naszych zawodników i ich przynależność do czołówki krajowej. Najpierw po pechowym strzelaniu drużynowym zawodnicy w składzie: Maciej Wiatr, Grzegorz Kobyliński i Janusz Byra zajęli bardzo dobre czwarte miejsce, przegrywając nieznacznie pojedynek o medal.

W niedzielnych strzelaniach indywidualnych, Maciek Wiatr znajdujący się w szkoleniu olimpijskim potwierdził swoją klasę wygrywając wszystkie pojedynki.

Redakcja: Od bardzo dawna zawodnik Obuwnika nie zdobył medalu na Halowych Mistrzostwach Polski.

Kazimierz Kocik: To pierwszy złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów zdobyty przez zawodnika Obuwnika Prudnik. Dotychczas ta sztuka wielokrotnie udawała się zawodniczkom :Joannie Helbin, Katarzynie Czernia i Małgorzacie Kublickiej.

[nggallery id=7]

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook