Prudnik24

Pierwsze prudnickie pismo kulturalne

09 marca
11:32 2011

Pierwszy numer Nieregularnego Pisma Kulturalnego „Kwartalnik”, właśnie ujrzał światło dzienne. Można w nim znaleźć m.in. wywiad z Sherko Fatah’em, autorem „Czarnego statku”; rozmowę z Maciejem Meleskim, poetą i krytykiem, laureatem nagrody Otoczaka; prozę, wiersze i felietony.

Oto co mówi o „Nieregularnym Piśmie Kulturalny” Marek Doskocz, pomysłodawca i redaktor naczelny pisma:

Na początku był pomysł

– „Kwartalnik” to wreszcie zrealizowany pomysł, z którym nosiłem się już kilka lat, bodajże pierwszy raz planowałem tą inicjatywę w 2006 roku jednak wtedy z różnych przyczyn się nie udało.

Redakcja

Agaty Hajdeckiej nie muszę przedstawiać – jest artystką, i za to odpowiada w piśmie. Efekt końcowy to jej zasługa. Krzysztof Szeremeta – laureat Połowu Poetyckiego 2010. Bogusław Zator – robi świetne zdjęcia, więc w odpowiednim dla siebie dziale, ocenia nadsyłane prace.

Treść

– W „Kwartalniku” będziemy prezentować prace nadesłane przez czytelników i twórców, oraz premierowe teksty pisarzy. W każdym numerze będzie również obszerny dział recenzji i krytyki literackiej. Jednym z felietonistów będzie Daniel Kornaga.

Prudnik

– Jako, że redakcja pisma mieści się w Prudniku, będziemy dążyć do utworzenia działu w którym znajdą się teksty tylko o naszym mieście, regionie.

E-booki

– Już niebawem na naszej stronie pojawi się pierwszy e-book z serii Biblioteka KWARTALNIKA. Będzie to sztuka Szymona Bogacza „W imię Ojca i Syna”, która jest wystawiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Dotarła ona również do finałów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w roku 2009.

Nieregularne Pismo Kulturalne „Kwartalnik” można pobrać ze strony: http://pismo.kwartalnik.eu/

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook