Prudnik24

Teatralny Tydzień 2011

23 marca
12:47 2011

Najbliższy tydzień będzie obfitował w niezwykłe wydarzenia teatralne. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – Teatr Bez Garderoby działający przy I LO w Prudniku zorganizuje Teatralny Tydzień 2011.

Repertuar Teatralnego Tygodnia:

28.03 (poniedziałek)
15:00 – happening „Otwieramy się na Teatr” – miejsce: prudnicki Rynek

Happening, którego hasło przewodnie jest jednocześnie hasłem całego Teatralnego Tygodnia, będzie nawiązywał do włoskiej komedii dell’arte (komedii improwizowanej), a działaniem „na wesoło” aktorzy będą zachęcać Prudniczan do otwarcia… Czego? Przejdzie i zobaczcie sami.

19:00 – spektakl „Amelia i Róża” – miejsce: strych I LO

„Amelia i Róża” to wzruszająca historia chorej dziewczynki, ale patrzącej na świat nieco inaczej niż większość z nas. Jej „życiowa mądrość” zaskakuje i zmienia serca jej bliskich.

29.03 (wtorek)
16:00 – otwarta próba „Śluby panieńskie” – miejsce: biblioteka publiczna, czytelnia

„Przysięgam, na stałość kobiety, nie wzruszoną…” to fragment ponadczasowej przysięgi Klary i Anieli, która bawi, wzrusza a przede wszystkim łączy pokolenia. Adepci prudnickiego Teatru zostaną „przyłapani” przez widzów na tzw. „stolikowej próbie” połączonej z realizacją zadań aktorskich.

19:00 – etiuda teatralna „Czas na puzzle” – miejsce: strych I LO

„Czas na puzzle” w wykonaniu Małego Teatru Bez Garderoby, to muzyczna opowieść o niesfornym czasie, który wciąż ucieka i ucieka. Etiuda zainspirowana warsztatami („Dama Kier”) z 2009 roku.

30.03 (środa)
18:00 – spektakl „Tiramisu” – miejsce: Prudnicki Ośrodek Kultury

„Tiramisu to komediodramat. Akcja sztuki rozgrywa się w agencji reklamy. To właśnie w miejscu pracy, które przeplata się z zaciszem domowym, poznajemy nasze bohaterki. (…) Zabawne, a nie kiedy uszczypliwe dialogi poruszają ponadczasowe kobiece tematy: mężczyźni, zakupy, miłość, marzenia.” – M. Szkwarek „Tygodnik Prudnicki”, nr 48, 2010.

31.03 (czwartek)
19:00 – spektakl „Klownada” – miejsce: strych I LO

„Klownada” to obraz dzisiejszego pokolenia, skrywającego swoje „ja” za maską… „Klownada” bawi, ale tylko pozornie. Spektakl otrzymał Grand Prix podczas XVII Wojewódzkich Spotkań Amatorskich Teatrów PROSCENIUM 2009 w Nysie.

1.04 (piątek)
18:00 – spektakl „W zawieszeniu” – Teatr Nasz z Głuchołaz – miejsce: Prudnicki Ośrodek Kultury

Wstęp: cegiełki w cenie 3 zł do nabycia przed każdym spektaklem.

Teatr Bez Garderoby tworzą:
Katarzyna Baran
Julia Barłoga
Lidia Barłoga
Paulina Biedny
Żaneta Getter
Michał Głuszczak
Karol Grubiak
Krzysztof Jurkiewicz
Krzysztof Kaczorowski
Bartosz Konsorski
Katarzyna Licznar
Krystyna Licznar
Małgorzata Linek
Jakub Michalec
Małgorzata Małek
Aleksandra Zając

(fot. Bogdan Zator)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook