Prudnik24

Handlowali bez zezwolenia

12 kwietnia
12:59 2011

Policjanci z Prudnika ukarali cztery osoby narodowości romskiej, które bez zezwolenia handlowały różnymi artykułami. Każda z zatrzymanych osób zapłaciła 400 zł mandatu.

Prudniccy policjanci bardzo często wzywani są do interwencji związanych z bezpośrednią sprzedażą różnego rodzaju artykułów. W ostatnim czasie kilkukrotnie policjanci sprawdzali takie sygnały. Tego typu działalnością zajmują się przede wszystkim obywatele Bułgarii i Rumunii. Oferowane towary bardzo często okazują się podróbką sprzętu znanych marek, a ich faktyczny skład surowcowy nie odpowiada jakimkolwiek standardom. Na przykład piły spalinowe, kosiarki, wiertarki czy pompy do wody, psują się po kilku dniach od zakupu, a w serwisie okazuje się, że miały np. plastikowe przekładnie.

Kolejny problem to gwarancja na zakupione towary. Gdzie szukać sprzedawcę, kiedy okazuje się w autoryzowanym serwisie, że sprzęt jest imitacją? Ceny oferowanych artykułów są atrakcyjne, pytanie czy warto ryzykować i tracić później duże pieniądze na naprawy i nie móc dochodzić swoich praw u
sprzedawcy, który tak naprawdę jest anonimowy! Jeszcze innym problemem jest to, że ww. sprzedawcy nie posiadają zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej i tak naprawdę, najczęściej robią to wbrew prawu.

Prudniccy policjanci przy interwencjach tego typu karzą takie osoby mandatami, a w przypadku ujawnienia podrobionych lub przerobionych znaków towarowych, prowadzą czynności w kierunku popełnionego przestępstwa.

[nggallery id=14]

(fot. KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook