Prudnik24

Kolejny sukces naszych łuczników

18 kwietnia
13:29 2011

Zawodnik Obuwnika Prudnik – Janusz Byra, zdobył srebrny medal w I Rundzie Pucharu Polski w łucznictwie. Do swojej kolekcji dorzucił również brązowy medal w kategorii mikst. Startował w niej ze swoją klubową koleżanką – Mileną Barakońską.

Pod nieobecność kadrowiczów, którzy w tureckiej miejscowości Antalya wzięli udział w I Rundzie Puchary Europy, rozegrano w Prudniku I Rundę Pucharu Polski w łucznictwie. Bardzo udany starty zaliczył Janusz Byra, który z wynikiem 1247 pkt. zajmował 5 miejsce po kwalifikacjach, lecz w strzelaniach finałowych uznał wyższość tylko Pawła Zarzeckiego (Łucznik Żywiec) i tym zajął bardzo dobre 2 miejsce w kategorii seniorów. Wśród seniorek triumfowała Ewelina Marszałkowska z Łodzi.

O udanym starcie może mówić również Katarzyna Kielec. W kwalifikacjach dopiero 30sta, z przeciętnym wynikiem 1058 punktów, w pojedynkach finałowych pokazała na co ją stać i wywalczyła miejsce tuż za podium. W meczu o 3 miejsce musiała uznać wyższość Dominiki Lubelskiej z Piątki Zgierz. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4. Na piątym miejscu zawody ukończyła Aleksandra Wojnicka z Głuchołaz.
Juniorzy Obuwnika nie zachwycili, zajmując 31 (Damian Idzi), 32 (Grzegorz Kobylański) i 38 miejsce (Maciej Siekierski).

Sobotnie eliminacje przeciągnęły się i strzelania w konkurencji par mieszanych, czyli tzw. mikstów zostały przeniesione na niedzielę. Zmiana ta bardzo dobrze wpłynęła na parę zawodników Obuwnika Prudnik: Milenę Barakońską i Janusza Byrę, który po kwalifikacjach zajmowali 8 miejsce, natomiast w ostatnim dniu zawodów doszli do półfinału. Przegrali z zespołem Łucznika Żywiec, który zajął ostatecznie 1 miejsce. Barakońskiej i Byrze pozostała walka o 3 miejsce. Wyszli z niej zwycięsko, pokonując Marymont Warszawa.

I Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie, rozegrana w dniach 15-17 kwietnia 2011 r. była pierwszymi tegorocznymi zawodami „o stawkę”, rozegranymi na torach otwartych.

Jak wspominaliśmy na początku artykułu, łucznicza kadra Polski startowała w Pucharze Europy. Szczególnie dobrze wypadła drużyna łuczniczek w składzie: Justyna Mospinek, Karina Lipiarska, Natalia Leśniak, która w finale zawodów uległa drużynie Rosji 210:216. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się Maciej Wiatr z Obuwnika Prudnik. Swój start zakończył w 1/24 finału, przegrywając 4:6 z reprezentantem Niemiec, Christophem Meinelt’em.