Prudnik24

Świąteczny bilans prudnickiej policji

26 kwietnia
13:26 2011

Dwa wypadki drogowe, w których ucierpiały 4 osoby, 5 kolizji i dwie osoby pod wpływem alkoholu, to świąteczny bilans na drogach powiatu prudnickiego.

Od piątku do poniedziałku prudniccy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny samochodów oraz prawidłowość wykonywania manewrów na drodze. Nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych.

– W święta, na drogach powiatu prudnickiego doszło do 2 wypadków drogowych w których obrażeń ciała doznały 4 osoby, 5 kolizji drogowych, zatrzymano też 2 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na szczęście pijani poruszali się rowerami, nie samochodami. – mówi oficer prasowy prudnickiej Policji, mł. asp. Piotr Pogoda.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce na obwodnicy Lubrzy. W piątek, w godzinach popołudniowych 61-letnia kobieta kierująca Toyotą, na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka Oplem, którym kierował 42 letni mężczyzna. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały 3 osoby.

[nggallery id=17]

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

Reklamy



Facebook