Prudnik24

Obuwnik Prudnik strzelał w Pucharze Beskidów

05 maja
18:41 2011

W dniach 30 kwiecień – 1 maj, prudniccy łucznicy gościli w Żywcu, gdzie odbył się VI Turniej o Puchar Beskidów.

Pierwszy dzień zawodów to konkurencja Ł-AB kobiet i mężczyzn, czyli strzelania na dystansach 70, 60, 50 i 30 m. – kobiety, 90, 70, 50 i 30 metrów – mężczyźni. Jedynym reprezentantem Prudnika w tej konkurencji był Maciej Wiatr, który z wynikiem 1226 punktów uplasował się na 8 miejscu. Trzeba przyznać, że konkurencja ta była silnie obsadzona, gdyż wystąpiła w niej kadra mężczyzn (Jacek Proć – 1 miejsce, Piotr Piątek – 2 m., Rafał Dobrowolski – 3 m.), która następnego dnia wyleciała do Chorwacji na I Rundę Pucharu Świata.

Kolejny dzień to właściwe strzelania o Puchar Beskidów. Bardzo dobrze rozpoczął je Maciej Wiatr, który po kwalifikacjach zajmował drugie miejsca, zaraz za zawodnikiem gospodarzy – Tomaszem Cisem. Inny zawodnicy również nie dawali za wygraną, o czym świadczy 5 miejsce Dominika Makowskiego wśród juniorów młodszych i 6 pozycja Katarzyny Olinkiewicz (juniorki młodsze), lecz największe sukcesy odnieśli prudniccy młodzicy.

Z bardzo dobrym wynikiem 1252 punktów, wśród młodziczek, zwyciężyła Karolina Farasiewicz z Obuwnika Prudnik, 3 natomiast był inny zawodnik Obuwnika, Maciej Kloc (młodzicy). Swoją konkurencję (2×40 i 2×30 metrów) na drugim miejscu zakończyła najmłodsza łuczniczka z Prudnika – Karolina Konopka (młodziczki młodsze).

W strzelaniach eliminacyjnych rund OIR FITA, rozgrywanych tylko w najstarszych kategoriach wiekowych, najlepiej zaprezentował się Maciej Wiatr, którzy zajął 4 miejsce.

[nggallery id=19]

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook