Prudnik24

Lewin 2:3 Prudnik

16 maja
20:48 2011

Kolejne zwycięstwo Pogoni Prudnik w rozgrywkach IV ligi piłki nożnej. Tym razem nasi zawodnicy wygrali na wyjeździe z Olimpią Lewin Brzeski.

Spotkanie rozpoczęło się od „główki” Marcina Wichra, który już w 6 minucie skierował piłkę do bramki gospodarzy. Taki początek meczu zwiastować mógł tylko jedno – walkę do samego końca. Do wyrównania doszło jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to Damian Wolny – zawodnik Olimpii, który w będąc sam na sam z prudnickim bramkarzem, bez problemu skierował piłkę do siatki.

Walka trwała nadal, lecz zaledwie 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, przewagę pod bramkę gości zdobyła Olimpia, a egzekutorem był ponownie Wolny. Stan meczu odwrócił się kilka minut później. Swoje umiejętności strzeleckie po raz kolejny potwierdził Rudzki, który strzałem głową pokonał Przemysława Parusa. Chwilę później bramkach gospodarzy popełnił błąd, a w konsekwencji sfaulował gracza Pogoni. Do piłki podszedł Marcin Rudzki i pewnie wykorzystał dogodną sytuację.

Jak się później okazało, magiczne 3 minuty meczu, w których Pogoń dwukrotnie trafiła do siatki Olimpii, ustaliły wynik meczu na 2:3.