Prudnik24

Przemytnicy narkotyków zatrzymani

16 maja
11:21 2011

Prudniccy policjanci z pionu kryminalnego rozbili grupę, która przemyciła do Polski znaczną ilość narkotyków. Trójka zatrzymanych to mieszkańcy Głogówka. W trakcie przeszukania u jednego z nich znaleziono także materiały wybuchowe używane w górnictwie.

Na jednej z ulic Głogówka policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Prudniku oraz policjanci z KWP Opole, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym poruszały się 3 osoby. W trakcie przeszukania ujawniono pakunek z białą substancją. Jak się okazało po badaniu, była to amfetamina.

Policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób. Wspólnie z funkcjonariuszem służby celnej i psem, przeszkolonym w szukaniu narkotyków, w mieszkaniu jednego z podejrzewanych znaleźli 736 gramów marihuany, sadzonkę konopi indyjskich, 180 gramów amfetaminy, tabletki ekstazy oraz 4 laski materiału wybuchowego. W związku z ujawnieniem tego znaleziska na miejsce działań przybyli saperzy z pododdziału AT z Katowic, którzy zabezpieczyli wybuchowe znalezisko.

Policjanci zakończyli czynności na miejscu, ale sprawa rozwijała się dalej. Po kilku dniach zatrzymany został kolejny mężczyzna, u którego znaleziono 33,5 gramów amfetaminy, 44 gramy marihuany oraz 3,20 gram haszyszu. W sumie policjanci zatrzymali 4 osoby. Jedna z nich została zwolniona natomiast mężczyźni w wieku 28, 26 lat zostali tymczasowo aresztowani. Czwarta z zatrzymanych osób została objęta policyjnym dozorem.

Osoby te odpowiedzą za przywóz, nakłanianie do przywozu i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymanym grozi kara od 3 do 8 lat więzienia.

(fot. KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook