Prudnik24

Zdobyli Pradziada

03 czerwca
11:28 2011

Ponad 200 zawodników, w tym kolarze z Ustrzyk Dolnych i Szczecina, wzięło udział w XIX Ogólnopolskim Rajdzie Kolarskim „Zdobywamy Pradziada”. W tym roku oprócz walki z organizmem uczestnicy walczyli ze zdecydowanie niewiosenną pogodą.

Tradycyjnie głównym celem imprezy była jazda indywidualna na czas na dystansie 9 km i stopniu nachylenia 12 %, na najwyższy szczyt w czeskich Jesenikach – Pradziada (1492 m.n.p.m.). Zawodnicy, którzy klasyfikowani byli w 12 kat. wiekowych, pokonywali trasę w różnym czasie i stylu, zmagając się w strugach ulewnego deszczu, przy przenikliwym zimnie, ze zmęczeniem i własnymi słabościami. Nad bezpieczeństwem zawodników przez cały czas trwania zawodów czuwali organizatorzy oraz czeska policja drogowa.

Po dotarciu na szczyt zawodnicy pomimo ogromnego zmęczenia musieli w dalszym ciągu „walczyć” z aurą, która tego dnia okazała bardzo niełaskawa dla kolarzy. Pradziad tego dnia przy temperaturze około 2*C i widoczności do paru metrów był wymagający i żądał respektu. Przemoczonych i zmarzniętych do szpiku kości kolarzy czekało jeszcze gorsze wyzwanie. Zjazd okazał się tak trudny, że niektórzy nie mając sił by używać hamulców, schodzili pieszo, prowadząc rower obok siebie. To był prawdziwy test i egzamin odporności, hartu ducha i woli walki za samym sobą.

Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w Ludvikovie, gdzie zlokalizowana była baza noclegowa. Każdy zawodnik otrzymał medal okolicznościowy, dyplom i kubek z logo imprezy.

Więcej informacji, galerię zdjęć oraz klasyfikację generalną znajdziecie na stronie Glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook