Prudnik24

Afromental

06 czerwca
19:00 2011

Olsztyńska grupa działająca od 2004 roku, będzie jedną z gwiazd tegorocznych Dni Prudnika 2011.

Jak powstawał Afromental?
Zaczęło się wiosną… Spotkali się Lozo z Tomsonem. Zaczęli coś śpiewać. Najpierw trochę z gitarami, harmonijka i tzw. beatboxem, czyli wydawaniem z siebie dzwięków imitujących beat perkusji. Tę ostatnią umiejętność doskonale posiadł Tomson – wokalista Afromental. Dwóch wykonawców śpiewało też z djami do instrumentali… wychodziło to dość fajnie, więc postanowili znaleźć sobie muzyków i zrobić z tym coś więcej. Chłopaki pojechali na festiwal Gama w Kołobrzegu i… Znaleźli się w złotej dziesiątce festiwalu. Ich występ na dużej scenie transmitowała telewizja Polsat. Zebrali mnóstwo pozytywnych opinii. – Skoro ludziom się podobało, pomyśleliśmy o poszukaniu muzyków – mówi Łozo – jeden z dwóch wokalistów Afromental.

Zwyciężyli w I Przeglądzie Młodych Kapel „Gazety Olsztyńskiej”. Zanim znaleźli muzyków, wystąpili jeszcze w olsztyńskich eliminacjach do krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej w klubie Rakor. I wygrali je.

Afromental gościł na festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie, w towarzystwie ludzi śpiewających poezje wypadł dość nietypowo… dając bardzo energetyczny koncert. W Krakowie Afromental zagrał po raz pierwszy w pełnym składzie. „Trochę nie pasowaliśmy, bo był to raczej festiwal poezji studenckiej, ale do Olsztyna wróciliśmy z wyróżnieniem” – wspominają.

Potem zaczęły się koncerty w Polsce i praca nad kolejnymi utworami na płytę. Muzyka Afromental zadziwia swoją miękkością, rytmem, profesjonalizmem i aranżacjami. To mieszanka soul, r’n’b i hip hopu, ale w trochę innym znaczeniu niż to się przyjęło w Polsce, gdzie hip hop jeszcze kojarzy się z chłopakami z blokowisk.” – czytamy na oficjalnej stronie MySpace zespołu Afromental.

Do tej pory Afromental nagrali dwie płyty: „The Breakthru” i „Playing With Pop”.

W Prudniku zagrają 18 czerwca 2011 roku o godz. 22:30!

(fot. Robert Wolański)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook