Prudnik24

Strażacy na drugim miejscu

07 czerwca
09:45 2011

W miniony piątek 3 czerwca 2011 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Brzegu, odbyły się wojewódzkie zawody w sporcie pożarniczym. W szranki o najwyższe trofeum tj. puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, stanęło 88 strażaków z 11 komend powiatowych i miejskiej z terenu naszego województwa.

Prudnicką straż pożarną reprezentowała 8 osobowa drużyna w składzie: asp. sztab. Andrzej Gajewski, st. ogn. Stanisław Mięczakowski, mł. kpt. Ireneusz Sipiora, sekc. Jacek Orzechowski, sekc. Mateusz Zieliński, sekc. Dawid Heda, st. str. Krzysztof Dereń oraz mł. asp. Juliusz Wojnar. Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach tj.: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, pożarniczy tor przeszkód oraz ćwiczenie bojowe.

W rywalizacji drużynowej prudnickim strażakom udało się utrzymać rezultat sprzed dwóch lat i zająć zaszczytne II miejsce. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna ustąpiła pola jedynie swoim kolegom z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie.

Reprezentanci naszego powiatu udany występ w zawodach poprzedzili wymaganym okresem treningowym prowadzonym pod trenerskim okiem asp. sztab. Andrzeja Gajewskiego wielokrotnego reprezentanta Opolszczyzny na zawodach rangi krajowej.

Ogrom pracy włożonej w przygotowania oraz sporo wysiłku i poświęcenia zaowocowały naprawdę dobrym wynikiem, osiągniętym w niezwykle wyrównanej rywalizacji.

Nie zawiodła drużyna jako monolit, nie zawiedli również jej liderzy do których bezsprzecznie zaliczyć należy mł. asp. Juliusza Wojnara – absolwenta Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Nasz najbardziej wyróżniających się zawodnik w indywidualnej klasyfikacji dwuboju pożarniczego uzyskując rezultat 32,95 zdeklasował swoich rywali i zajął I miejsce w województwie. Wysoki poziom umiejętności sportowo-pożarniczych aspirant Wojnar potwierdził już kilka dni wcześniej tj. 27 maja, zajmując II miejsce podczas XXI Świętokrzyskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym, którego organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. Turniej zgromadził na starcie 63 najlepszych zawodników z całej Polski, a rywalizowano na obiektach sportowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bardzo udany start podczas zawodów wojewódzkich zaliczył drugi z liderów prudnickiego teamu sekc. Dawid Heda, który z wynikiem 36,47 zajął V miejsce w województwie. Swoim występem nawiązał do tradycji rodzinnych i roku 1986, kiedy to podczas Otwartych Mistrzostw Polski we Wrocławiu w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej najlepszy rezultat w kraju i tytuł Mistrza Polski uzyskał st. ogn. Norbert Heda – niewątpliwy fenomen tej dyscypliny.

Na słowa ogromnego uznania i gratulacje zasługuje cała drużyna, która swoim występem przysporzyła powodów do dumy nie tylko bryg. mgr inż. Mirosławowi Jelonkowi – Komendantowi Powiatowemu PSP w Prudniku, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu prudnickiego.

Wszystkie konkurencje rozgrywane były pod bacznym okiem kpt. Wiesława Wiechy – Z-cy Komendanta PSP w Oleśnie, którego zadaniem z racji sprawowanej funkcji trenera koordynatora kadry wojewódzkiej będzie powołanie reprezentacji Opolszczyzny do kolejnego sprawdzianu umiejętności sportowych funkcjonariuszy, tj. XXVIII Mistrzostw Polski w sporcie pożarniczym, które odbędą się w dniach od 20 do 22 czerwca w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie.

(źródło, fot.: KP PSP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook