Prudnik24

Juniorzy zagrają o utrzymanie

09 czerwca
13:13 2011

Do zakończenia ligowego sezonu w pierwszej lidze opolskiej juniorów, pozostała zaledwie kolejka. Nasi młodzieżowcy jednak, wciąż nie są pewni utrzymania. Sprawa rozstrzygnie się w najbliższą sobotę.

Do szczęścia brakuje niewiele. Obecnie podopieczni trenera Sebastiana Muzyki, plasują się na 12′ ostatniej bezpiecznej pozycji, mając nad 13′ – spadkową lokatą, 2 punkty przewagi. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka ligowa, zatem teoretycznie, tracąca do nas 2 punkty, drużyna LZS Konradowa może nas w tabeli przeskoczyć. Jednak scenariusz taki jest możliwy jedynie przy dwóch zasadniczych założeniach.

Pierwszym kryterium jakie drużyna z Konradowej musi spełnić aby marzyć o utrzymaniu, jest jej wygrana z Polonią Głubczyce. Nawet jeśli to trudne zadanie, LZS Konradowa uda się zrealizować, drużyna ta musi jeszcze liczyć na potknięcie Pogoni w meczu z zdegradowanym już LZS Walce, co stanowi drugie kryterium.

Prudnicką Pogoń „urządza” zdobycie choćby 1 punktu w swoim ostatnim meczu, nawet przy założeniu że Konradowa zgarnie z Głubczycami komplet oczek. Taki scenariusz promuje prudniczan, mimo że wówczas i Konradowa i nasza drużyna posiadały by identyczną zdobycz punktową. W takiej sytuacji decydujący byłby bilans bezpośrednich spotkań, a ten jest już zdecydowanie na korzyść Pogoni ( remis 2-2 w Konradowej oraz wygrana 5-1 w Prudniku).

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie PogonPrudnik.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook