Prudnik24

Na tarczy z Olimpiady Młodzieży

19 lipca
09:58 2011

Łucznicy KS „Obuwnika” Prudnik i KŁ „Chrobry” Głuchołazy powrócili z XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na tarczy.

Teresin – niewielka miejscowość w województwie mazowieckim, które w tym roku jest gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – okazał się pechowy dla łuczniczek i łuczników, reprezentujących województwo opolskie.

Już strzelania kwalifikacyjne nie wróżyły nic dobrego. Dopiero 20sty był najlepszy wśród zawodników z Opolszczyzny Damian Baniak z klubu „Chrobry” Głuchołazy, który na odległości 70, 60, 50 i 30 metrów, uzyskał wynik 1216 punktów. Najlepszy łucznik z Prudnika, Dominik Makowski, uzyskał natomiast 41 rezultat (1150 pkt.) . Podobne wyniki uzyskały juniorki młodsze, Katarzyna Olinkiewicz po kwalifikacjach znajdowała się na 40-stym miejscu, a Michalina Ziółkowska z Głuchołaz była 59-ta.
Drużyna juniorów młodszych zajęła po kwalifikacjach 9 miejsce, lecz już w pierwszym pojedynku, uległa zespołowi województwa świętokrzyskiego 201:203.

Lepsze wyniki uzyskano w finałach, gdzie Michał Bytof (KŁ „Chrobry” Głuchołazy) uplasował się na 12 pozycji, a jego klubowy kolego Alan Danieluk został sklasyfikowany na 19 miejscu. Na 23 miejscu zawody ukończył łucznik prudnickiego Obuwnika – Przemysła Konopka. Juniorki młodsze zajęły pozycje poza pierwszą trzydziestką.

Zwycięzcami XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostali: Paweł Marzec (UKS „Talent” Wrocław) i Marlena Wejnerowska (LKS „Łucznik” Żywiec).

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook