Prudnik24

Młodzieżowcy „Obuwnika” na szczycie

01 sierpnia
19:42 2011

Czołowe miejsca zajęli prudniccy łucznicy w XXV Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przyszło rywalizować łucznikom w Brzozowie, podczas XXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Nie przeszkodziło to jednak uzyskać im dobrych wyników.

Po wystrzeleniu 72 strzał na 70 metrów, najlepszy wśród zawodników „Obuwnika” był Maciej Wiatr (6 miejsce), z wynikiem 617 punktów. Zaraz za nim, na miejscu 7 znalazł się Janusz Byra – uzyskał on wynik o 7 punktów gorszy od swojego klubowego kolegi. Pod koniec trzeciej dziesiątki plasował się Bartłomiej Farasiewicz. Cała drużyna męska, po strzeleniach kwalifikacyjnych zajmowała bardzo dobre, drugie miejsce, ustępując tylko drużynie Stelli Kielce.

W pojedynkach finałowych, największy progres zaliczył Farasiewicz, który przebojem przechodził przez kolejne etapy eliminacji, wygrywając z wyżej notowanymi przeciwnikami. Równie dobrze wiodło się Januszowi Byra, która odpadł w półfinale, po pojedynku z późniejszym triumfatorem całych zawodów – Jakubem Guczem. Bratobójczy pojedynek odbył się więc w finałach, gdzie spotkali się klubowi koledzy: Janusz Byra i Bartłomiej Farasiewicz. Brązowy medal zdobył Byra, wygrywając 6:4. Maciej Wiatr zakończył rywalizację na 12 pozycji.
Drużyna w składzie: Byra, Farasiewicz, Wiatr, zajęła w finałach czwarte miejsce.

– To znakomite wyniki ,które zapewniły miejsce w czołówce polskich klubów (przyp. red. 6 miejsce w Polsce) – powiedział trener KS „Obuwnik” Prudnik, Kazimierz Kocik.

(fot. Obuwnik Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook